IFA 2012: Sony a Samsung představí tablety s Windows 8

Fakt, že Microsoft představil vlastní tablet s Windows 8 ostatním výrobcům zdaleka nezabránil v tom, aby připravovali vlastní produkty s novým systémem. Jeho uživatelské prostředí totiž přímo vybízí k využití v hybridních zařízeních typu tablet s klávesnicí. Po Microsoftu a Fujitsu tak nyní přišla řada také na Sony a Samsung.

Server PocketNow  přinesl fotografie připravovaného zařízení japonského výrobce, které má nést název Sony VAIO Duo 11, přičemž jedenáctka v názvu má znamenat úhlopříčku jeho displeje v palcích. Zatím bohužel nejsou známy bližší specifikace, z obrázků je ale patrné, že se bude jednat právě o skladatelný hybrid s klávesnicí. Ta bude navíc podsvícená, což jistě potěší nejednoho zájemce.

  

Na druhou stranu, Samsung prý chystá čistý tablet s úhlopříčkou 10 palců. I k němu ale bude možné pomocí dokovacího konektoru připojit hardwarovou klávesnici pro snadnější psaní. Jeho oficiálního představení bychom se prý měli dočkat už na veletrhu IFA, který se koná o nadcházejícím víkendu v Berlíně a kde bude přítomna i naše redakce (tiskové konference začínají už zítra). Nezapomeňte nás proto sledovat, ať vám ty největší zajímavosti neuniknou.

 

Zdroje: PocketNow, WPCentral

Autor článku
Miroslav Havlíček
image/svg+xml
+

Kapitoly článku