Domů » Bleskovky » IDC: Windows Phone patří 3,7 % trhu s chytrými telefony, Samsung předběhl HTC

IDC: Windows Phone patří 3,7 % trhu s chytrými telefony, Samsung předběhl HTC

Windows Phone pomalu získává na popularitě a jasným tahounem je Nokia, která produkuje většinou prodaných telefonů s mobilními Windows. Delší dobu se za druhého v pořadí považovalo HTC, ale v druhém kvartálu letošního roku tomu bylo jinak, jak tvrdí analytická společnost IDC. HTC bojuje s problémy na více frontách a jeho prodejní výsledky nejsou zrovna pozitivní. Druhým největším výrobcem telefonů s Windows Phone se stal Samsung, který prodal jeden milion zařízení ve druhém kvartálu. Tím získal tržní podíl 11,5 %. HTC oproti tomu prodalo pouze 400 tisíc zařízení a kontroluje 4,6 % trhu. V meziročním porovnání HTC stagnovalo, zatímco Samsung rostl o více než 200 procent.

Čtvrtá příčka patří Huawei, které dodalo 200 tisíc smartphonů s Windows Phone, tím získalo tržní podíl 2,3 %. Pro připomenutí: Nokia prodala 7,1 mil. zařízení a ovládá 81,6 % trhu s mobilními Windows. Celkově se tak za druhý kvartál prodalo 8,7 milionu telefonů s Windows Phone. Operační systém od Microsoftu meziročně rostl o 77,6 % a celkový tržní podíl se zvedl na 3,7 %.

David Podzimek

13 komentářů

 1. Karel (neregistrovaný)

  Huhlavej? :-D

 2. Celkový prodej WP telefonů za celej kvartál je roven dvoum dnům prodejů iPhonu 5 nebo Samsungu S4 po představení. Smutné pro microsoft.

  • Choď do p… s týmito príspevkami. Nie všetci sú Ovce. Ja som 3 roky mal Android. A ako ďalej pozorujem Android stáva sa z neho nadstavovacia obluda.

  • A ty si myslíš, že s nějakou nokií ta ovce nejseš? To seš naopak ještě větší

  • Väčšinou ľudia ktorý vlastnia momentálne Lumie skúsili aj iné systémy. Narozdiel od užívateľov IOS a čiastočne aj Androidu.

  • To si jen myslíš, taky jsme měli lumie, ale neosvědčilo se to a tak je většina zpět.

  • Každému podľa chuti. Ja som prešiel s Androidu na WPH a plná spokojnosť. A pri každodenom používaní Nexus 7 sa o správnosti rozhodnutia len utvrdzujem.

 3. Predpokladam, ze po tom „vydarenom“ update pre 8X bude HTC rado, ked preda 1000 kusov…

 4. Je smutné, že HTC, které se narozdíl od Samsungu snaží WP telefony prodávat tak ztratilo. Ale je zde vidět, že to opravdu není jen o systému samotném.

  Samsung i HTC nabízejí stejný systém, HTC dokonce nějaké „fičury“ navíc. Na Samsungu je k tomu všemu jasně vidět, že WP modely mají „jen aby se neřeklo“. Tak jaktože Samsung se prodává a HTC ne?

  Prostě na co HTC sáhne, tak se mu nedaří. Je mi to líto, kde zkončili. Kdysi nápaditá a inovativní firma, která dnes akorát rozčiluje zákazníky svou nepodporou (viz neupdaty vlajkových lodí na nejnovější verze OS), svou neschopností (viz malérem s aktualizací GDR2 na WP) a celkově špatnou image…

  • David Podzimek

   Řekl bych, že u Samsungu bude hrát roli silná distribuční síť a snížení ceny ATIV S, které globálně přišlo před HTC 8X (nejsem si jistý)? Určitě pomohou i levné modely s LTE na americkém trhu.

 5. No, červnové statistiky AdDuplexu jasně ukazovali, že 80 % WP zařízení je Nokia, 14 % HTC, 5 % Samsung a ostatní zbytek.

  Takže to, že se Samsungu daří výprodej je úplně šumák, protože je to furt 3. tam vzadu…

  A pokud vím (pokud ne, tak mě opravte), tak IDC počítá, kolik výrobci dodali zařízení distributorům a AdDuplex počítá reálné zařízení… Takže ve skutečnosti pouze Ativy leží na skladech… Překvapivé…

  • David Podzimek

   AdDuplex počítá aktivní zařízení – všechny. IDC počítá prodeje za kvartál. Tudíž HTC může stále mít více aktivních zařízení, ale Samsung prodal více v druhém čtvrtletí.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).