Cena:

I mistr tesař se utne: Některé kusy iPhone 5 mají drobné konstrukční vady

Téměř okamžitě po zahájení prodeje iPhone 5 se na internetu začaly objevovat zprávy o slabinách jeho konstrukce. Nejčastěji zmiňovaná je náchylnost k poškrábání hliníkové šasi, což se nejmarkantněji projeví především u černé verze, kde se při neopatrné manipulaci objevují štříbrné škrábance (přesněji barvy hliníku). To jsou závady způsobené uživateli, nově se ale objevují i případy nalezených kosmetických vad na zcela nových sotva rozbalených telefonech.

  

Uživatelé si stěžují na různé zářezy na hranách, škrábance a jiné vady povrchové úpravy hliníkových částí. Další problém, kterému Apple čelí, je únik světla; V úplné tmě je na některých kusech vidět svítící tečka na spojnici hliníkového krytu a předního skleněného panelu. Jedná se o maličkost, která by vám možná na jiném telefonu připadala normální, u Applu, který si zakládá pověst na naprosto precizním zpracování, je to ale poměrně závažný problém, nemluvě o poměrně vysoké ceně za nový iPhone 5. Doufejme, že se jedná jen o vady „první várky“, která byla zřejmě kvůli termínu uvedení na trh a obrovské poptávce dělaná ve spěchu. Neznamená to ovšem, že byste měli s nákupem iPhonu 5 čekat, zmíněné závady Apple akceptuje při reklamaci, jen při rozbalování nového jablka nezapomeňte mít po ruce lupu a konstrukci důkladně prozkoumat. Připomínáme, že v České republice a na Slovensku se iPhone 5 oficiálně začíná prodávat už tento pátek 28. září.

   

Zdroj

Autor článku
Ruslan Botsyurko
Lékař, fotograf, redaktor, DJ, webdesigner, nevyléčitelný perfekcionista a bezmezný nadšenec do všech možných technologií, který od malička běhá po světě se šroubovákem (no dobrá, nyní spíše se skalpelem :)) a snaží se přijít na to, jak věci kolem fungují.