TOPlist

i-mate v novém: Dva nové modely a nový design stránek

Domovská stránka webu SMARTmania.cz

i-mate JAMASe společností i-mate to před několika měsíci nevypadalo příliš růžově, nejprve se objevily informace o tom, že se firma potýká s finančními problémy, a později také, že ze série Ultimate se dočkáme jen hrstky modelů.

Před několika dny společnost i-mate přišla se zcela novým designem svých stránek, který se nese v opravdu svěžím duchu. Zároveň se v její nabídce objevila další nová série – JAMA.

V té zatím nalezneme dva modely (+ původní i-mate JAMA, který byl představen již dříve). Prvním je průměrně vybavené Pocket PC JAMA 101, které nabídne operační systém Windows Mobile 6 ve verzi Professional, 300MHz procesor, Bluetooth nebo 2MPx fotoaparát s Auto Focusem. Bohužel Wi-Fi nebo podpora sítí třetí generace chybějí, model 101 by měl tedy zaujmout především svými rozměry a cenou, náročnější uživatelé ale budou muset sáhnout po jiném řešení.

-

i-mate JAMA 101 ve zkratce
OS: Windows Mobile 6 Professional
Procesor: Samsung 300MHz
Paměť: 64MB RAM/128MB ROM, slot na microSD
GSM: triband GSM, GPRS/EDGE třídy 10
Komunikace: Bluetooth 2.0, miniUSB 1.1
Fotoaparát: 2.0MPx, Auto Focus, 4× digitální zoom
Displej: Dotykový, QVGA, 2,4\”, 65k barev
Rozměry: 105 × 52.5 × 15.6mm
Hmotnost: 110 gramů včetně baterie
Zobrazit kompletní specifikaci

Druhou novinkou je smartphone JAMA 201. U toho pravděpodobně nejvíce zaujme vlastní hardwarová klávesnice a nebo VGA displej, i když osobně jeho využití u smartphone telefonů příliš nechápu, zvláště na úhlopříčce 2,5\”. Z dalších funkcí stojí za zmínku podpora Bluetooth nebo 2MPx fotoaparát, Wi-Fi ale opět chybí. Zajímavě ale vypadá tloušťka, která je pouhých 14mm.

-

i-mate JAMA 201 ve zkratce
OS: Windows Mobile 6 Standard
Procesor: Samsung 300MHz
Paměť: 64MB RAM/128MB ROM, slot na microSD
GSM: triband GSM, GPRS/EDGE třídy 10
Komunikace: Bluetooth 2.0, miniUSB 1.1
Fotoaparát: 2.0MPx, Auto Focus, 4× digitální zoom
Displej: VGA, 2,5\”, 65k barev, orientovaný do Landscape režimu
Rozměry: 113 × 63 × 14mm
Hmotnost: 152 gramů včetně baterie
Zobrazit kompletní specifikaci

Společnost i-mate se chystá se svými sériemi Ultimate a JAMA zaútočit na co nejširší spektrum trhu. První sérii budou zastupovat opravdu výkonné modely, zatímco JAMA bude určena méně náročným uživatelům. Otázkou ale zůstává, kdy se s novinkami značky i-mate setkáme, jelikož série Ultimate je zatím neustále odkládána, což nutí mnohé čekatele sáhnout po přístrojích konkurenčních výrobců. Snad tedy i-mate neusne na vavřínech a nové modely stihne na trh uvést ještě před Vánoci.

Autor článku Jiří Hrma
Jiří Hrma
Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytré domácnosti, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

Kapitoly článku