Domů » Články » i-mate v novém: Dva nové modely a nový design stránek

i-mate v novém: Dva nové modely a nový design stránek

i-mate JAMASe společností i-mate to před několika měsíci nevypadalo příliš růžově, nejprve se objevily informace o tom, že se firma potýká s finančními problémy, a později také, že ze série Ultimate se dočkáme jen hrstky modelů.

Před několika dny společnost i-mate přišla se zcela novým designem svých stránek, který se nese v opravdu svěžím duchu. Zároveň se v její nabídce objevila další nová série – JAMA.

V té zatím nalezneme dva modely (+ původní i-mate JAMA, který byl představen již dříve). Prvním je průměrně vybavené Pocket PC JAMA 101, které nabídne operační systém Windows Mobile 6 ve verzi Professional, 300MHz procesor, Bluetooth nebo 2MPx fotoaparát s Auto Focusem. Bohužel Wi-Fi nebo podpora sítí třetí generace chybějí, model 101 by měl tedy zaujmout především svými rozměry a cenou, náročnější uživatelé ale budou muset sáhnout po jiném řešení.

-

i-mate JAMA 101 ve zkratce
OS: Windows Mobile 6 Professional
Procesor: Samsung 300MHz
Paměť: 64MB RAM/128MB ROM, slot na microSD
GSM: triband GSM, GPRS/EDGE třídy 10
Komunikace: Bluetooth 2.0, miniUSB 1.1
Fotoaparát: 2.0MPx, Auto Focus, 4× digitální zoom
Displej: Dotykový, QVGA, 2,4“, 65k barev
Rozměry: 105 × 52.5 × 15.6mm
Hmotnost: 110 gramů včetně baterie
Zobrazit kompletní specifikaci

Druhou novinkou je smartphone JAMA 201. U toho pravděpodobně nejvíce zaujme vlastní hardwarová klávesnice a nebo VGA displej, i když osobně jeho využití u smartphone telefonů příliš nechápu, zvláště na úhlopříčce 2,5“. Z dalších funkcí stojí za zmínku podpora Bluetooth nebo 2MPx fotoaparát, Wi-Fi ale opět chybí. Zajímavě ale vypadá tloušťka, která je pouhých 14mm.

-

i-mate JAMA 201 ve zkratce
OS: Windows Mobile 6 Standard
Procesor: Samsung 300MHz
Paměť: 64MB RAM/128MB ROM, slot na microSD
GSM: triband GSM, GPRS/EDGE třídy 10
Komunikace: Bluetooth 2.0, miniUSB 1.1
Fotoaparát: 2.0MPx, Auto Focus, 4× digitální zoom
Displej: VGA, 2,5“, 65k barev, orientovaný do Landscape režimu
Rozměry: 113 × 63 × 14mm
Hmotnost: 152 gramů včetně baterie
Zobrazit kompletní specifikaci

Společnost i-mate se chystá se svými sériemi Ultimate a JAMA zaútočit na co nejširší spektrum trhu. První sérii budou zastupovat opravdu výkonné modely, zatímco JAMA bude určena méně náročným uživatelům. Otázkou ale zůstává, kdy se s novinkami značky i-mate setkáme, jelikož série Ultimate je zatím neustále odkládána, což nutí mnohé čekatele sáhnout po přístrojích konkurenčních výrobců. Snad tedy i-mate neusne na vavřínech a nové modely stihne na trh uvést ještě před Vánoci.

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

Diskuze k článku

  1. Mno ja nevim ale uz pres rok je bezne dostani spoustu zarizeni se 400MHz procesorem (a ted uz se zacina bezne davat 500MHz), 256MB ROM a s tim uz se neco da delat. S bateriemi je problem, protoze zarizeni porad hodne zerou (displej hlavne), takze se spise pracuje na snizeni spotreby (do budoucna se samozrejme vyvyjeji nove akumulatory, ale to bude trvat jeste hodne dlouho). Mno a s tim telefonim modulem… jestli se nekdy podari Microsoftu opravdu plne integrovat ovladani GSM modulu do OS, tak to uz asi budu mit manzelku a deti

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).