i-mate útočí s novými modely Ultimate 8502 a 9502 (128MB RAM, GPS, Wi-Fi)

Domovská stránka webu SMARTmania.cz

-Série i-mate Ultimate se stala synonymem vysokého výkonu a výborných hardwarových parametrů. Už brzy by se na trhu měly objevit první zástupci této série – modely 6150 a 8150. I-mate ale nelení a před několika dny na veletrhu CTIA představil další dvě novinky, které se řadí mezi high-endové komunikátory, ostatně posuďte sami.

Ultimate 8502
Prvním a zároveň slabším modelem je i-mate Ultimate 8502. Jedná se o Pocket PC s Windows Mobile 6 Professional, které pohání výkonný 400MHz procesor od Qualcommu. Chválím kapacitu paměti RAM, která je 128MB, což plně postačí pro spuštění velkého množství aplikací na pozadí. Operační paměti sekunduje 256MB ROM, ze kterých si ale poměrnou část ukrojí samotný operační systém, i tak ale zůstane uživateli přístupných okolo 130MB. V případě potřeby bude samozřejmě možné sáhnout po paměťových kartách typu microSD/SDHC a paměť si rozšířit.

- -

Pro komunikaci pomocí bezdrátových technologií nechybí Wi-Fi 802.11b/g ani Bluetooth ve verzi 2.0. O zobrazování se postará displej s úhlopříčkou 2.6″, který nabízí klasické QVGA rozlišení. Čtyřnásobné VGA rozlišení by při takové úhlopříčce ztrácelo smysl, a proto je 240×320px zcela na místě. Telefonovat bude možné jak v GSM, tak i UMTS sítích a kromě podpory GPRS/EDGE se nezapomnělo ani na HSDPA/HSUPA. Při navigaci oceníte kvality citlivého GPS přijímače od Qualcommu (gpsOne) a vhod přijde i integrovaný fotoaparát s rozlišením 1.9MPx, kamerka pro videohovory bohužel chybí. Pro rychlé psaní je připravena hardwarová QWERTY klávesnice (37 kláves), která je integrována přímo pod displejem. Rozměry a hmotnost i-mate 8502 jsou rovněž velice příjemné – 116×55×15mm, 140 gramů.

-


Ultimate 9502

Druhou novinkou je i-mate Ultimate 9502, který nabízí snad vše, co si jen náročný uživatel může přát. Nikoho nepřekvapí OS Windows Mobile 6 Professional nebo stejně jako u předchozího modelu použitý 400MHz procesor od Qualcommu. I-mate 9502 taktéž nabízí kombinaci 128MB RAM/256MB ROM + podporu microSD/SDHC paměťových karet. Rovněž se s ním dovoláte jak v klasických GSM sítích, tak i v místech pokrytých signálem třetí generace (GSM/GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA) a problémy mu nebude dělat ani připojení do bezdrátových sítí Wi-Fi či Bluetooth.

-

Čím však 9502 dokáže zaujmout, je bezesporu výsuvný VGA displej, pod kterým se nachází hardwarová klávesnice. I-mate tedy přechází na stejné konstrukční řešení, jaké nabízejí například Sidekicky od T-Mobilu. U všech WM komunikátorů se klávesnice vysouvá od displeje, u 9502 je tomu ale přesně naopak. VGA displej disponuje úhlopříčkou 2.8″ a dokáže zobrazit 65k barevných odstínů. QWERTY klávesnice nabízí celkem 39 funkčních kláves, díky kterým můžete nejen pohodlně psát, ale rovněž ovládat operační systém.

-

Čip GPS najdeme u všech modelů série Ultimate, proto není žádným překvapením, že jej používá i 9502. Výrobce však znatelně zlepšil fotoaparát, který nabídne 3MPx rozlišení a přisvětlovací diodu, na kamerku pro videohovory se naštěstí nezapomnělo. Celkové rozměry telefonu jsou 116×60×17.8mm, hmotnost se zastavila na rovných 200 gramech.

Kdy se tyto nové komunikátory objeví na trhu, zatím nevíme, ale už teď je jasné, že se bude na co těšit, zejména model 9502 vypadá opravdu lákavě.

-

Živé fotografie i-mate Ultimate 8502 naleznete zde, 9502 tady. Srovnání hardwarových parametrů obou novinek najdete pod tímto odkazem.

Zdroje: PocketPCthoughts, Ubergizmo

Autor článku Jiří Hrma
Jiří Hrma
Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytré domácnosti, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

Kapitoly článku