Domů » Bleskovky » Huawei si patentoval telefon se druhým displejem na zadní straně

Huawei si patentoval telefon se druhým displejem na zadní straně

Huawei si u čínského patentového úřadu nechal patentovat telefon se sekundárním displejem umístěným mezi čtyřmi zadními fotoaparáty. Patent objevil nizozemský technologický web LetsGoDigital a následně podle dostupných informací připravil konceptové obrázky.

Huawei patent telefon s druhym displejem 01

Dokument k patentu ukazuje tři varianty stejného designu – verzi s displejem mezi čtyřmi fotoaparáty a verze s displejem pod a nad fotografickým modulem. Druhá a třetí varianta se od první liší vertikální orientací modulu a poloviční velikostí obrazovky.

Využití sekundárního displeje se nabízí – mohla by ukazovat čas, notifikace, informace o počasí a další základní informace, které se mohou zobrazovat na Always-on displeji.

Huawei patent telefon s druhym displejem 02

Koncept telefonu se zadním displejem není nový

Druhá obrazovka na zadní straně smartphonu není ničím převratným, v minulosti s tímto designem experimentovaly například společnosti Meizu nebo Nubia. Před třemi lety vydaný telefon Meizu Pro 7 Plus disponoval zadním displejem ne nepodobným druhé variantě patentu Huawei, Nubia zase loni uvedla na trh Nubii Z20, která druhou obrazovkou s úhlopříčkou 5,1 palců tento koncept dovedla do (logického) extrému. Ani jeden z telefonů (stejně jako jiné dvoudisplejové smartphony) však díru do světa neudělal.

Martin Duchoslav

4 komentářů

  1. Hnus něco podobného má už Meizu telefon :D … už x let.

  2. A po Huawei s tím příjde Apple a \samsung jako inovace. A místní ovečky těchto dvou značek z toho budou mít vlhko v trenkách. Tak jako vzhled fotoaparátu z Mate20Pro u Applu je zcela náhodný :-) Taky jste nadávali, že je to sporák a když to měl Apple tak to najednou má logiku.

  3. Mam Nubii X dual screen z evropske distribuce,kupovany v Nemecku. A je to mega telefon. Dost dobre vychytany a odladeny. Druhy displej je dotykovy i pres specialni obal. Podle me ma toto reseni logiku a myslim ze je i jednodussi,nez periskopova kamera,nebo kamera pod displejem. Popravde neznam nikoho kdo by ten telefon nechtel,funguje i vypada fakt dobre. A diru do sveta by udelal,nebyt odstaveni ZTE sankcemi kvuli Iranu. Toto Huawei reseni uz tady bylo. Na patent to moc nevidim.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).