Domů » Bleskovky » Huawei se Applu nebojí. Na letošní rok si stanovili hodně odvážný cíl

Huawei se Applu nebojí. Na letošní rok si stanovili hodně odvážný cíl

Společnost Huawei si na letošní rok stanovila poměrně ambiciózní plán – prodat 200 milionů smartphonů a významně se přiblížit Applu. Firma z Cupertina prodala v roce 2017 celkem 216 milionů iPhonů, zatímco telefonů značky Huawei se prodalo 153 milionů.

Čínské firmě se ale stále daří vykazovat růst, mezi lety 2010 až 2015 se dodávky smartphonů zvýšily pětinásobně, proto by čtvrtinový růst nemusel být pouhé sci-fi. Vedení společnosti ale musí také počítat s tím, že i Apple zřejmě poroste, byť podle posledních zpráv má být firma z Cupertina v dodávkách obezřetnější než v loňském roce.

Apple si přestává věřit: o kolik snížil objednávky komponent na nové iPhony?

V cestě k překonání Apple brání Huawei americké instituce, které se snaží jakkoliv zabránit výraznější expanzi čínské značky v USA. Firma se tak musí soustředit na další klíčové trhy, zejména v Evropě a Asii. Na čínském a indickém trhu už totiž brzy nebude mít prakticky kam růst. Radost však může Huawei dělat jeho vlajková řada P20, dosud se celosvětově prodalo více než 6 milionů kusů, což je o 81 procent více než smartphonů řady P10 v loňském roce.

Pomůže v boji nový Kirin 710?

Huawei své smartphony vybavuje svými vlastními čipsety Kirin, které by měly opět letos na podzim projít generační obměnou. Spekuluje se například o čipsetu Kirin 710, který se má (jak název napovídá) stát přímou konkurencí nedávno představeného Snapdragonu 710 od Qualcommu. Ten nabízí výkon vyšší střední třídy a většinu funkcí vlajkových čipsetů včetně umělé inteligence. Přesně podle stejného receptu by měl být uvařen Kirin 710, přičemž do hrnce má být vložena procesorová jádra Cortex-A73.

Čipset má být vyroben 12nm procesem, poprvé by se mohl objevit ve smartphonu Huawei Nova 3 s kódovým označením Paris. Telefon má dostat protáhlý displej s poměrem stran 19,5 : 9 a duální fotoaparát.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

10 komentářů

 1. Hm – a není Applu nějaký Huawei u hnědky…? Se mi líbí tyhle bláboly :-D

 2. Neustále skloňovaný Huawei. Honor má tedy vlastní statistiku a cíl?

  • Píšou společnost Huawei. Pod Huawei spadá i Honor a roční číslo prodeje telefonů se sčítá z obou značek. Jinak ano, i Honor má samozřejmě statistiku i cíle, ale roční cíl společnosti Huawei je cíl obou brandů dohromady.

  • Aha, zajímavé že je vyzdvihnut P20, když se všude píše o budoucím bestselleru Honor cosi 10, zabiják P20, atd.????

  • Jak správně píšeš BUDOUCÍ BESTSELLER, zatím ještě nejsou známy čísla, takže se Huawei chlubí aktuálními statistikami, které ukazují silné prodeje řady P20 a významný posun od P10

 3. Jestli budou mít ten debilni notch na každym tak težko…

  • Jedna věc je, tvůj osobní vkus. Druhá věc je, oficiální prodejní čísla. Pokud mají nyní o 81% vice prodaných telefonů řady P20 (tedy s notchem), než loni byla P10 (bez notche), očividně je to spoustě lidem jedno, nebo se jim to líbí – výsledek je takový, že telefonu s Notchem se prodalo o 81% vice než telefonů bez něj…

  • M2 by zajímalo, co lidem tak na tom notch vadí

  • Notch je pouze věcí vkusu… Nechtěl jsem ho, ale vůbec mi nakonec nevadí. Mnohem větší problém bych měl se zaoblenými hranami displeje… Ale každej to má jinak…

 4. Počkám si na Mate 20 pro.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).