Domů » Bleskovky » Další top model od Huawei vsadí na Quad HD displej. Důvodem je virtuální realita

Další top model od Huawei vsadí na Quad HD displej. Důvodem je virtuální realita

Panely s Quad HD rozlišením jsou prozatím atributem především u vlajkových modelů, přesto se jim stále někteří výrobci, jako například Huawei, vyhýbají. Lidské oko není schopné efektivně poznat rozdíl mezi takto vysokými rozlišeními, jakými jsou Full HD a Quad HD, zvláště pak na malých úhlopříčkách. Toto si ostatně myslí i samotný CEO Huawei Richard Yu.

huawei-vr

Pokud ale tento čínský drak chce naplno vstoupit do oblasti virtuální reality, bude zde muset využít toho nejlepšího, co může nabídnout – v tomto případě se Quad HD panely jeví jako celkem logický krok. První výsledky snažení nám firma přinesla již před několika málo dny, kdy představila brýle pro virtuální realitu pro své současné modely P9, P9 Plus a Mate 8 (informovali jsme zde).

Tip ke čtení – Srovnali jsme virtuální reality. Která je nejlevnější, která nejvýkonnější, a která se vyplatí?

Sám Richard Yu na svém profilu sociální sítě Weibo tvrdí, že u svého dalšího telefonu bude takto vysoké rozlišení vyžadovat, respektive ve svém příspěvku zmiňuje 2k displej, ale s největší pravděpodobností myslí právě Quad HD panel. Můžeme z toho tedy usoudit, že se další klíčový model od Huawei pochlubí takto jemným rozlišením. Tak doufejme, že se výrobce bude soustředit i na optimalizaci spotřeby.

Lukáš Čambala

Student ekonomické fakulty žijící převážně v Brně. Milovník filmů, kvalitních soundtracků, ICT a značky Apple.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
10 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments