Domů » Bleskovky » Huawei VR oficiálně: Virtuální realita pro modely P9 a P9 Plus

Huawei VR oficiálně: Virtuální realita pro modely P9 a P9 Plus

Společnost Huawei se dosud do oblasti virtuální reality nijak nezapojovala, dnes však v Číně představila svoji náhlavní soupravu. Pokud jste se těšili na nějaké inovativní řešení, musíme vás zklamat – Huawei VR je pouze plastová krabička se dvěma čočkami a ovládacími prvky, do níž lze vsunout smartphone Huawei P9, případně P9 Plus.

huaweivr

Určitou podobnost lze najít v soupravě Gear VR od Samsungu. Smartphony se s helmou párují USB-C kabelem, na helmě pak najdeme dotykovou plošku, klávesu zpět, tlačítka pro změnu hlasitosti a mechanické kolečko pro zaostření obrazu.

Obraz a potřebné senzory pro orientaci v prostoru již dodává smartphone, což může být kámen úrazu – Huawei P9 i P9 Plus mají pouze Full HD displeje, takže pocit z virtuální reality bude zřejmě kazit viditelný rastr. Zorné pole má úhel 95°, tedy prakticky stejně jako Samsung Gear VR, 110 stupňům HTC Vive se však rovnat nemůže.

huawei-vr

Huawei zapracovalo na dostupnosti virtuálního obsahu a v základu nabízí zdarma 4 000 videí, 40 her, 350 panoramatických obrázků a 150 panoramatických prohlídek. Bohužel tento obsah bude dostupný pouze v Číně, stejně jako helma samotná; na trh má přijít někdy v létě. Jsme zvědaví, zda Huawei po této premiéře přehodnotí svůj vztah ke Quad HD (případně 4K) displejům.

 

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).