Domů » Bleskovky » Huawei prozrazuje, kdy půjde ohebný Mate X do prodeje

Huawei prozrazuje, kdy půjde ohebný Mate X do prodeje

V Jižní Koreji, USA, Francii a Německu se již prodává ohebný smartphone Samsung Galaxy Fold, ovšem na jeho největší konkurenci z dílny Huawei se stále čeká. Kdy půjde smartphone Mate X do prodeje, nyní naznačila přímo zákaznická podpora Huawei.

Huawei Mate X: vyzkoušeli jsme telefon s ohebným displejem (CZ test)

V Číně v říjnu, globálně možná v listopadu

Podle ní je zahájení prodejů naplánováno na říjen, ovšem pouze v domovské Číně. Tento začátek by nicméně měl odstartovat masovou produkci, tudíž globálně by tento telefon mohl jít do prodeje někdy v listopadu. Jelikož byl Mate X představen v únoru tohoto roku, získal od Google certifikaci na použití systému Android se službami Google, a tudíž by mohl být prodáván zcela bez omezení, na rozdíl od nedávno představených smartphonů z řady Mate 30.

Huawei Mate X 04

Prodávaný Huawei Mate X se bude pravděpodobně decentně lišit od smartphonu, který byl představen letos na jaře, neboť na něm čínský gigant provedl několik konstrukčních změn. Mírně se pozměnil design a spekuluje se i o záměně čipsetu Kirin 980 se separátním 5G modemem za novější Kirin 990, který má v sobě 5G modem integrovaný.

Huawei Mate X 01

Jsme také zvědaví na odolnost krytý ohebného displeje, první testy Galaxy Fold ukázaly, že povrchová úprava vnitřního panelu je velmi měkká a vryp do ní dokáže udělat nehet. U Mate X je tento aspekt mnohem důležitější, neboť tato citlivá součástka je vzhledem odlišné konstrukci neustále odhalená.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).