Domů » Bleskovky » Huawei potvrzuje: na MWC přivezeme ohebný smartphone s podporou 5G

Huawei potvrzuje: na MWC přivezeme ohebný smartphone s podporou 5G

Za měsíc začíná v Barceloně tradiční veletrh MWC, na kterém bude představena velká spousta smartphonů, včetně očekávaných vlajkových modelů. Svoji přítomnost potvrdila i společnost Huawei, která hodlá vzít Barcelonu útokem. Šéf firmy Richard Yu na akci pro partnery potvrdil, jaké novinky na MWC přiveze.

Nejrychlejší 5G modem na trhu

Těšit se prý máme na ohebný smartphone, který bude poháněn vlajkovým čipsetem Kirin 980 doplněným vlastním 5G modemem Balong 5000. O zařízení samotném toho bohužel šéf Huawei moc neřekl, za to se chlubil detaily o zmíněném modemu. Má se jednat o vůbec nejrychlejší 5G modem, který zvládne reálnou stahovací rychlost až 6,5 Gbps (v mmWave), kromě toho podporuje architekturu Non-Standalone (NSA); může tedy na jednom vysílači nabídnout jak 5G, tak i starší 4G, 3G a 2G. Díky tomu spotřebuje méně energie.

Co se týče ohebného smartphonu Huawei, musíme zatím vycházet pouze ze spekulací. Má se jednat o zařízení s přibližně 8″ OLED displejem od společnosti BOA, který lze ohnout na polovinu; v tom případě se má úhlopříčka smrsknout na 5 palců.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).