TOPlist

Huawei P9 Lite se začal prodávat v ČR za poloviční cenu vlajkového modelu

Huawei P9 lite recenze

Značka Huawei uvedla na český trh odlehčenou Lite verzi svého vlajkového modelu P9 (recenze), který nabízí 5,2″ IPS panel s Full HD rozlišením. Huawei P9 Lite má plastové tělo a hliníkový rám, což se podepsalo na výsledné hmotnosti 147 gramů.

Čtečka otisků prstů na zadní straně telefonu zůstává zachována, avšak nad ní již nenajdeme dvě čočky fotoaparátu, ale klasický snímač s rozlišením 13 Mpx (světelnost objektivu f/2.0). Čelní kamerka nad displejem má 8Mpx rozlišení a stejnou světelnost.

Huawei_P9_lite_3

Hnacím motorem se stal osmijádrový čip Kirin 650, který doplňují 2 GB RAM. Vnitřní úložiště má kapacitu 16 GB a nezapomnělo se ani na slot na microSD kartu (max. 128 GB). Kapacita baterie je 3 000 mAh a její dobíjení probíhá přes klasický microUSB konektor, na podporu rychlého nabíjení si však musíme nechat zajít chuť.

Tip: Kompletní parametry Huawei P9 Lite včetně srovnávače najdete v našem katalogu

Operační systém Android 6.0.1 tradičně doplňuje uživatelské prostředí EMUI 4.1. Aktuálně je novinka dostupná ve volném prodeji a u operátora O2 v bílé barvě pouze v dual SIM verzi, u které však chybí podpora LTE pásma 900 MHz a NFC; klasická varianta s jedním slotem na SIM kartu komunikuje na všech evropských LTE frekvencích a umí i NFC (stejné omezení má i vlajkový model Huawei P9). Doporučená maloobchodní cena je 7490 Kč včetně DPH. U ostatních operátorů bude Huawei P9 lite k dispozici v nejbližších týdnech. V ČR budou rovněž dostupné i barevné variace černá a zlatá.

Autor článku Jiří Hrma
Jiří Hrma
Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytré domácnosti, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

Kapitoly článku