Domů » Bleskovky » Huawei P9 Lite se začal prodávat v ČR za poloviční cenu vlajkového modelu

Huawei P9 Lite se začal prodávat v ČR za poloviční cenu vlajkového modelu

Značka Huawei uvedla na český trh odlehčenou Lite verzi svého vlajkového modelu P9 (recenze), který nabízí 5,2″ IPS panel s Full HD rozlišením. Huawei P9 Lite má plastové tělo a hliníkový rám, což se podepsalo na výsledné hmotnosti 147 gramů.

Čtečka otisků prstů na zadní straně telefonu zůstává zachována, avšak nad ní již nenajdeme dvě čočky fotoaparátu, ale klasický snímač s rozlišením 13 Mpx (světelnost objektivu f/2.0). Čelní kamerka nad displejem má 8Mpx rozlišení a stejnou světelnost.

Huawei_P9_lite_3

Hnacím motorem se stal osmijádrový čip Kirin 650, který doplňují 2 GB RAM. Vnitřní úložiště má kapacitu 16 GB a nezapomnělo se ani na slot na microSD kartu (max. 128 GB). Kapacita baterie je 3 000 mAh a její dobíjení probíhá přes klasický microUSB konektor, na podporu rychlého nabíjení si však musíme nechat zajít chuť.

Tip: Kompletní parametry Huawei P9 Lite včetně srovnávače najdete v našem katalogu

Operační systém Android 6.0.1 tradičně doplňuje uživatelské prostředí EMUI 4.1. Aktuálně je novinka dostupná ve volném prodeji a u operátora O2 v bílé barvě pouze v dual SIM verzi, u které však chybí podpora LTE pásma 900 MHz a NFC; klasická varianta s jedním slotem na SIM kartu komunikuje na všech evropských LTE frekvencích a umí i NFC (stejné omezení má i vlajkový model Huawei P9). Doporučená maloobchodní cena je 7490 Kč včetně DPH. U ostatních operátorů bude Huawei P9 lite k dispozici v nejbližších týdnech. V ČR budou rovněž dostupné i barevné variace černá a zlatá.

Huawei P9 Lite - promo video

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

6 komentářů

 1. Kirin 650 není 8mi jádro, ale 4 jádro (resp 2×4, ale vždy daný přístroj pohánějí max. 4 jádra).

  • Já myslím, že to dál už nepotřebuje komentář. Sám píšeš, že má 2×4 jader, proto mu budem říkát čtyřjádro. Já teda nevim, ale asi jsem na matematice chyběl.

  • Kolik kol má tvé auto (neber v potaz variantu s lepící sadou:) )? Resp. kolik kol ti jej pohání?

 2. A jistě podporuje i 256GB karty, těžko tam bude nějak umělé omezení, proč max. 128GB.
  Dále z vašeho popisu vyznívá, že se jedná o DualSIM u kterého se nezapomnělo na slot pro pam. kartu, nicméně opak je pravdou, na slot na pam. kartu se naopak zapomnělo, neb je využit slot SIM, tedy se jedná o Hybrid SD/SIM slot.
  Tak jednoduchý článek a takových minel.

  • kecy v klecy (neregistrovaný)

   Možná by bylo lepší napsat, že podpora pam. karet SDXC je do kapacity až 2T.

 3. Mirek (neregistrovaný)

  Podle oficiálních FB stránek Huawei a www stránek Huawei.com, P9 lite podoruje v Dual Sim verzi i pásmo 900 MHz. Toto mi napsali : Dual Sim ( VNS-L21) podporuje pásma LTE – FDD: B1/B3/B7/B8/B20 tedy i 900 MHz.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).