Domů » Bleskovky » Huawei P30 Pro přichází v nové edici. Nechybí mu podpora Google služeb

Huawei P30 Pro přichází v nové edici. Nechybí mu podpora Google služeb

Zákaz používat aplikace a služby od Google řeší Huawei u svých telefonů dvěma způsoby – nové telefony osazuje open source Androidem doplněným o své vlastní služby, popř. recykluje loňské certifikované modely, které na poslední chvíli získaly od Google certifikaci. Do druhé škatulky spadá i právě představený telefon Huawei P30 Pro New Edition.

Huawei P30 Pro New Edition
Huawei P30 Pro New Edition

Huawei P30 Pro New Edition: větší paměť a nová barva

Huawei P30 Pro byl v loňském roce jeden z nejpopulárnějších telefonů, proto se nelze divit, že mu jeho výrobce chce prodloužit funkční období. Nová edice se od původního modelu prakticky neliší, stejný je design, rozměry, displej, fotoaparáty, apod. Novinky jsou vlastně pouze tři – větší 256GB úložiště, nová barevná varianta Silver Frost a už v základu operační systém Android 10 s nadstavbou EMUI 10.1.

Telefon se zatím prodává pouze v sousedním Neměcku, a to za cenu 749 EUR (asi 20 600 korun). K předobjednaným kouskům bude Huawei přidávat zdarma sluchátka FreeBuds 3, reproduktor Mini Speaker a za zvýhodněnou cenu 99 EUR /asi 2 700 korun) hodinky Huawei Watch GT2. Zda bude P30 Pro New Edition prodáván i na našem trhu, zatím nevíme.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

2 komentářů

  1. Cena je už rozumnější a s těmi dárky by se o tom telefonu dalo uvažovat. Otázkou je co na to řeknou zákazníci. Na kolik je tato nabídka zaujme.

  2. Ta barva vypadá dobře.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).