Domů » Bleskovky » Huawei P20 Pro v šíleném testu odolnosti: co všechno vydrží?

Huawei P20 Pro v šíleném testu odolnosti: co všechno vydrží?

YouTuber JerryRigEverything, který má zálibu v mučení telefonů, vydal po delší odmlce nové video. V něm hrála hlavní roli novinka od čínského giganta Huawei, model P20 Pro. Tato vlajková loď musela projít veškerými nástrahami, mezi kterými je například poškrábání, oheň a zejména ohyb konstrukce. Huawei P20 Pro, jehož recenzi si můžete přečíst zde, sice testem prošel, ale trochu se potrápil.

Huawei P20 Pro Durability Test! - Scratch, Burn, BEND TESTED

Přední strana chráněna ochranným sklem nemá problém odolat škrábancům od nástroje až do tvrdosti 6 Mohsovy stupnice, poté už se rýhám neubráníte. Dobrou zprávou je, že čtečku otisku prstu ani reproduktor na přední straně jen tak snadno nepoškodíte. Jerry jako vždy zkusil i test ohněm a po několika vteřinách se pixely zbarvily do bíla a už se znovu neobnovily. Tuto vlastnost mají však všechny OLED displeje a není to nic, za co by měl Huawei dostat záporné body.

Tělo zařízení i veškerá tlačítka jsou vyrobeny z kovu a dodávají telefonu požadovanou pevnost a odolnost. Po přesunutí na zadní stranu se situace nemění a skleněná záda nejsou na poškrábání náchylná. To samé platí o trojici fotoaparátů, které kryje odolné sklo zaručující odolnost vůči většině škrábanců.

Recenze Huawei P20 Pro: kandidát na smartphone roku

Dosud si testovaný telefon vedl velmi dobře a nebylo nic, s čím by si neporadil. V poslední kategorii testu, ohybu zařízení, se Huawei prohnul více, než je zdrávo a neslo to své důsledky. Přední sklo sice prasklo, ale nemělo to žádný dopad na fungování displeje. O exkluzivitu a odolnost vůči vodě však přijdete.  Telefon sice uspěl, ale stoprocentní výkon to nebyl.

David Skopal

Redaktor SMARTmania.cz a externí copywriter žijící v Brně. Nadšenec do technologií, smartphonů a gadgetů. Fanoušek OnePlus. Mám rád vaření a dobré jídlo. Ve volném čase hraju badminton a chodím plavat.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
4 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments