Domů » Bleskovky » Huawei P20 Pro v šíleném testu odolnosti: co všechno vydrží?

Huawei P20 Pro v šíleném testu odolnosti: co všechno vydrží?

YouTuber JerryRigEverything, který má zálibu v mučení telefonů, vydal po delší odmlce nové video. V něm hrála hlavní roli novinka od čínského giganta Huawei, model P20 Pro. Tato vlajková loď musela projít veškerými nástrahami, mezi kterými je například poškrábání, oheň a zejména ohyb konstrukce. Huawei P20 Pro, jehož recenzi si můžete přečíst zde, sice testem prošel, ale trochu se potrápil.

Huawei P20 Pro Durability Test! - Scratch, Burn, BEND TESTED

Přední strana chráněna ochranným sklem nemá problém odolat škrábancům od nástroje až do tvrdosti 6 Mohsovy stupnice, poté už se rýhám neubráníte. Dobrou zprávou je, že čtečku otisku prstu ani reproduktor na přední straně jen tak snadno nepoškodíte. Jerry jako vždy zkusil i test ohněm a po několika vteřinách se pixely zbarvily do bíla a už se znovu neobnovily. Tuto vlastnost mají však všechny OLED displeje a není to nic, za co by měl Huawei dostat záporné body.

Tělo zařízení i veškerá tlačítka jsou vyrobeny z kovu a dodávají telefonu požadovanou pevnost a odolnost. Po přesunutí na zadní stranu se situace nemění a skleněná záda nejsou na poškrábání náchylná. To samé platí o trojici fotoaparátů, které kryje odolné sklo zaručující odolnost vůči většině škrábanců.

Recenze Huawei P20 Pro: kandidát na smartphone roku

Dosud si testovaný telefon vedl velmi dobře a nebylo nic, s čím by si neporadil. V poslední kategorii testu, ohybu zařízení, se Huawei prohnul více, než je zdrávo a neslo to své důsledky. Přední sklo sice prasklo, ale nemělo to žádný dopad na fungování displeje. O exkluzivitu a odolnost vůči vodě však přijdete.  Telefon sice uspěl, ale stoprocentní výkon to nebyl.

David Skopal

Redaktor SMARTmania.cz a externí copywriter žijící v Brně. Nadšenec do technologií, smartphonů a gadgetů. Fanoušek OnePlus. Mám rád vaření a dobré jídlo. Ve volném čase hraju badminton a chodím plavat.

4 komentářů

 1. Nic moc, kdyz tak snadno praskne displej.

 2. Otázkou je nakolik prasknutí mělo vliv to záměrné poškození po testu sedmičkové tvrdosti. Je vidět, že se začal lámat v místě, kde je škrábanec.
  Je obecně známo, že jakékoli narušení struktury může mít i fatální následky.
  Takže za normálních okolností by nemělo při ohybu dojít k prasknuti.
  Každopádně. Pokud takto přesně testuje i jiné mobily a jiné i přes škrábanec neprasknou, tak je to fail.

 3. Mno já nevím, viděl jsem více takových testů od tohoto autora. Kdo zapaluje displej zapalovačem? Kdo podrobuje mobil noži? Odolnost displeje proti poškrábání beru… Ohyb měl opravdu zkoušet jako první v pořadí a ne po narušení displeje…
  Uznávám testy typu různých pádů z různých výšek a s dopadem na různé plochy mobilu… Čím více má test odolnosti – poškození mobilu běžnému použití, tím lépe a ne tyto likvidační testy….
  Jinak mě příjemně překvapilo krycí sklo – ochrana fotoaparátu…

  • Ten zapalovac je vicemene vtip, taky o tom tak mluvi ve videiich. Tim nozem jen dokazuje, co je plast/co je kov/co je sklo. On tech telefonu nema neomezene, takze pokud by praskl pri ohybu, nemohl by jej podrobit dalsim testum a jelikoz takhle testuje vsechny ostatni telefony, tak zaver, ze P20 neni uplne nerozbitelna, je jen fer. Testy padu jsou naopak ty nejneobjektivnejsi, protoze ten telefon pokazdy proste spadne jinak..

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).