Domů » Bleskovky » Huawei P11 bude mít údajně „vykouslý“ displej jako iPhone X nebo Essential Phone

Huawei P11 bude mít údajně „vykouslý“ displej jako iPhone X nebo Essential Phone

Příští vlajkový smartphone společnosti Huawei (patrně s označením P11) se bude zřejmě podobat iPhonu X nebo Essential Phonu. Podle uniklého firmwaru, který se dostal do rukou členům fóra XDA-Developers, má mít displej telefonu zaoblené rohy a výřez uprostřed horní strany. Naznačuje to konfigurační soubor s názvem „RoundCornerDisplay“, k němuž je přiřazeno několik dalších souborů, s jejichž pomocí se mají aplikace přizpůsobovat následujícímu zobrazení.

Ve firmwaru se také nachází soubory obsahující slovo „Notch“ (např. ro.config.hw_notch_size), které se vžilo pro označení výřezu u iPhonu X. Obrazovka Huawei P11 by měla mít podle informací ze systémových dat neobvyklé rozlišení 1 080 × 2 244 pixelů a úhlopříčku 6,01″, bude tedy ještě užší než při poměru stran 18:9.

Vzhledem k použití výřezu v displeji můžeme očekávat velmi tenké rámečky okolo displeje, do výřezu by pak mohly být umístěny nové technologie. Podle nedávného úniku má některý z příštích smartphonů Huawei dostat 24Mpx fotoaparát na čelní straně, čínská firma se navíc při odhalení smartphonu Honor V10 pochlubila vlastní technologií, která má podobně jako iPhone X snímat obličej uživatele ve 3D a těchto informací využívat při autentizaci a také při komunikaci prostřednictvím animovaných smajlíků.

Huawei bezostyšně kopíruje jablečné Face ID a animoji. A údajně to umí ještě 10× lépe

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Subscribe
Upozornit na
guest
12 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments