Domů » Bleskovky » Huawei P11 s revolučním 3čočkovým fotoaparátem? Evleaks naznačuje parametry z říše snů

Huawei P11 s revolučním 3čočkovým fotoaparátem? Evleaks naznačuje parametry z říše snů

Společnost Huawei udělala ve vývoji svých fotoaparátů ohromný pokrok, a ne nadarmo se smartphone Mate 10 Pro umístil v žebříčku DxOMark na druhém místě společně s iPhonem X. Svůj díl na tom nese spolupráce se společností Leica, která má pokračovat i u budoucích modelů. Evleaks nyní dostal do rukou plakáty pocházející údajně od agentury, která pro Huawei vytváří propagační materiály, podle nich se máme v příštím roce rozhodně na co těšit.

Plakáty propagují zařízení spadající do řady Huawei PCE, mezi které by se mohl zařadit i chystaný smartphone P11. Podle plakátů nebudeme s těmito zařízeními fotografie pořizovat, ale vytvářet. K tomu má sloužit kombinace softwaru, umělé inteligence a v neposlední řadě působivého hardwaru.

Hlavní fotoaparát mají tvořit rovnou tři čočky a nové senzory, díky nimž má telefon pořizovat naprosto jasné snímky za jakékoliv situace. Díky kombinaci více čoček má být umožněn až 5násobný hybridní zoom, výsledné fotografie mají mít rozlišení až 40 Mpx. Kvalitu fotografií má také zvednout umělá inteligence, která automaticky rozpozná druh snímané scény a přizpůsobí má nastavení fotoaparátu.

Zahanbit se nemá ani selfie kamerka, která má nabídnout rozlišení snímků 24 Mpx a ostré detaily i v podmínkách s nízkou hladinou okolního světla.

Bohužel zatím nelze 100% potvrdit, zda Huawei P11 skutečně takové fotoaparáty dostane, důvěryhodnost však této zprávě dodává fakt, že tyto materiály již byly z původního zdroje staženy.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

15 komentářů

 1. Nemám nic proti těmto sw fičurám, ale proč sakra stařičká N8 mohla mít na 12Mpx snímač 1/1,8″, a dnes tam cpou samé pidi?

  • Protoze vsichni chcete co nejtenci telefon a nejlepe aby cocka vubec nevycnivala

  • Ne, co nejtensi telefoni chteji vyrobci. Ja chci poradnou baterii. Ani Apple to porad nepochopil, ale on ma zase k dispozici stado ovci.

  • niky79: Ne, lidi chtějí tenké telefony. Resp. vyšší kapacitu ne za cenu zvětšení přístroje.

  • uni: Aha, a ty to máš podložené nějakým výzkumem? Přílišná tenkost je taky k h.
   7 až 9 mm je úplně v pohodě. Klidně bych přežil i 10mm

  • Ano, byl to výzkum. V Americe.

 2. hua-fuj už nikdy i kdyby byl ze zlata.

 3. no ja nevím jak teda dělají testy foťáků u mobilů na DxO ale já se díval na testy a reálné referenční v laboratořích udělané fotky na gsmarena.com, a ten iP X ani Mate 10 nefotí moc dobře. za mne má tedy nejlepší foťák jednoznačně HTC U11+.
  Ostatní telefonu mu nesahají ani po kotníky.

  • Pokud se tedy tyto telefony za 20-30k pohybují někde na úrovni kotníků, to zbylých letos nových telefonů (ty stovky) snad ani fotit neumí ne?:D

  • …přesně.

 4. A nejhorší foto, co jsem kdy viděl, bylo z levného TCL, uni určitě potvrdí. Více šumu než na starém SE K750

  • Nevím, moc nefotím. Zkoušel jsem prakticky jen HDR a to použitelné nebylo.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).