TOPlist

Huawei P10 a P10 Plus: Premiéra v březnu nebo dubnu

Huawei P10

Šéf spotřebitelské divize společnosti Huawei – Yu Chengdong prozradil, kdy bychom se měli dočkat oficiálního představení nových vlajkových modelů P10 a P10 Plus. Podle jeho slov budou obě novinky odhaleny buď v březnu, nebo v dubnu letošního roku. Přesný termín zatím výrobce řeší, nicméně je jisté, že to bude v jednom z těchto měsíců.

Zatímco Huawei P10 má nabídnout klasický design (více informací), model P10 Plus nabídne na obou okrajích zaoblený displej. Oba smartphony má podle posledních spekulací pohánět osmijádrový čip HiSilicon Kirin 960 s taktem 2,3 GHz (GPUMali-G71), o zobrazování se pak postará 5,5″ Quad HD panel. Počítá se také s 6 GB RAM a 64/125/256GB interní pamětí.

U „pé-desítek“ se rovněž očekává umístění čtečky otisků prstů na zadní straně a duálním Leica fotoaparátem s optickou stabilizací obrazu. Pod displejem pak najdeme klasické domovské tlačítko a dvě senzorové klávesy. Operační systém Android 7.0 bude tradičně doplněn novou verzí uživatelského prostředí EMUI, později se rovněž počítá s uvolněním aktualizace na aktuální Android 7.1.1.

Autor článku Jiří Hrma
Jiří Hrma
Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytré domácnosti, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

Kapitoly článku