Cena:

Huawei Nova 2 dorazí na konci měsíce: máme tiskové fotky i kompletní specifikaci

Huawei se víceméně drží trendu obměňovat své modelové řady s roční periodou, loňská řada Nova se však svých nástupců dočká mnohem dříve. Čínská společnost údajně nebude čekat na zářijový veletrh IFA a představí minimálně nové Novy už příští týden.

Huawei Nova 2 má být slušný smartphone střední třídy, který si leccos vypůjčí z vlajkového modelu P9 – zejména zajímavé barevné kombinace (modrá, zelená, růžová a černá) a duální fotoaparát. Pochopitelně nemůžeme čekat certifikaci Leica, ale ani kombinace 12 + 8 Mpx snad neudělá ostudu. Čelní kamerka, která se bude nacházet nad 5,2″ Full HD (u modelu Plus 5,5″) displejem má dokonce dostat rozlišení 20 Mpx.

huawei-nova-2-leak

Uvnitř telefonu bude údajně tepat vlastní čipset Kirin 658 (některé zdroje tvrdí Qualcomm Snapdragon 660) opřený o 4 GB RAM. Pro data má sloužit 64GB úložiště, energii bude dodávat 3 000mAh akumulátor (u modelu Plus 3 300 mAh). Operačním systémem bude Android 7.1 s nadstavbou EMUI 5.1.

huawei-nova-2-soon

Smartphony Huawei Nova 2 a Nova 2 Plus mají být představeny 26. května, očekává se cena na úrovni 2 500 CNY, tedy asi 8 800 korun bez DPH.Nepřehlédněte

Huawei Nova 2 (Plus) v čínské certifikaci: duální fotoaparát a anténní linky jako u iPhone

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.