Huawei Nova 2 dorazí na konci měsíce: máme tiskové fotky i kompletní specifikaci

Huawei se víceméně drží trendu obměňovat své modelové řady s roční periodou, loňská řada Nova se však svých nástupců dočká mnohem dříve. Čínská společnost údajně nebude čekat na zářijový veletrh IFA a představí minimálně nové Novy už příští týden.

Huawei Nova 2 má být slušný smartphone střední třídy, který si leccos vypůjčí z vlajkového modelu P9 – zejména zajímavé barevné kombinace (modrá, zelená, růžová a černá) a duální fotoaparát. Pochopitelně nemůžeme čekat certifikaci Leica, ale ani kombinace 12 + 8 Mpx snad neudělá ostudu. Čelní kamerka, která se bude nacházet nad 5,2″ Full HD (u modelu Plus 5,5″) displejem má dokonce dostat rozlišení 20 Mpx.

Uvnitř telefonu bude údajně tepat vlastní čipset Kirin 658 (některé zdroje tvrdí Qualcomm Snapdragon 660) opřený o 4 GB RAM. Pro data má sloužit 64GB úložiště, energii bude dodávat 3 000mAh akumulátor (u modelu Plus 3 300 mAh). Operačním systémem bude Android 7.1 s nadstavbou EMUI 5.1.

huawei-nova-2-soon

Smartphony Huawei Nova 2 a Nova 2 Plus mají být představeny 26. května, očekává se cena na úrovni 2 500 CNY, tedy asi 8 800 korun bez DPH.Nepřehlédněte

Huawei Nova 2 (Plus) v čínské certifikaci: duální fotoaparát a anténní linky jako u iPhone

Autor článku
Jakub Karásek
Příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých smartphonů.

Kapitoly článku