Domů » Bleskovky » Huawei MateBook X odhalen: extrémně tenká třináctka s touchpadem citlivým na tlak

Huawei MateBook X odhalen: extrémně tenká třináctka s touchpadem citlivým na tlak

Ještě nestihl zaschnout inkoust na mé recenzi Huawei MateBook X Pro a už přichází další člen z této ultrabookové rodiny. Z názvu vymazal označení Pro, trochu zmenšil displej a vyměnil nepříliš výkonnou dedikovanou grafiku za tenčí a lehčí tělo.

huawei matebook x 1

Huawei Mate Book X: tenký a lehký ultrabook na cesty

Huawei MateBook X je lehký cestovní ultrabook. V pase má pouze 13,6 mm a váží pouze 1 kilogram, takže si možná budete muset před odjezdem na služební cestu párkrát zkontrolovat příruční zavazadlo, jestli v něm počítač skutečně je. Úhlopříčka displeje se smrskla na rovných 13 palců, stále však v příjemném pracovním poměru stran 3:2. Rozlišení je 3 000 × 2 000 pixelů, Huawei slibuje 100% pokrytí gamutu sRGB a jas dosahující slušných 400 nitů. Displej je dotykový a pyšní se 90% pokrytím čelní plochy.

huawei matebook x 2

Kvůli tenkým rámečkům se nad displej nevešla webkamera, ta se stále nachází ve výklopné podobě v horní řadě kláves. Klávesnice má standardní rozměry, po jejích bocích se stále nachází čtveřice reproduktorů slibujících slušný zvuk. Pod klávesnicí najdeme další novinku tohoto stroje, kterou je haptický touchpad. Ten umí rozpoznat různé úrovně tlaku a dávat uživateli haptickou odezvu při kliknutí na libovolné místo.

huawei matebook x 4

Huawei MateBook X běží pod taktovkou procesorů Intel Core i5-10210U nebo Intel Core i7-10510U, paměť RAM má kapacitu 8 nebo 16 GB, vnitřní úložiště má kapacitu vždy 512 GB. Akumulátor v těle zařízení má kapacitu 42 Wattů, k dobíjení slouží USB-C konektor. Ty najdeme na těle počítače hned dva, třetí do party je klasický sluchátková jack.

huawei matebook x 3

Cena a dostupnost

MateBook X dorazí na trh ve čtyřech barevných variantách – v zelené, šedé, stříbrné a zlaté. Předobjednávky v Číně začínají již nyní, do prodeje MateBook X půjde 24. srpna. Ceny jsou následující:

  • Intel Core i5, 8/512 GB za 7 999 CNY (25 500 korun bez DPH)
  • Intel Core i5, 16/512 GB za 8 999 CNY (28 600 korun bez DPH)
  • Intel Core i7, 16/512 GB za 9 999 CNY (31 800 korun bez DPH)

huawei matebook x 5

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

2 komentářů

  1. Mohu se zeptat jaký je zde nasazen operační systém? Běží na Windowsech nebo tam žádný předinstalovaný není?

  2. Když ho chci tak ho mám zaplatit nebo ne

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).