Domů » Bleskovky » Huawei Mate X: výměna displeje stojí více než nový iPhone 11

Huawei Mate X: výměna displeje stojí více než nový iPhone 11

Minulý týden se začal v Číně prodávat ohebný smartphone Huawei Mate X, který byl představen na začátku letošního roku. Telefon je dražší než konkurenční Samsung Galaxy Fold, a patrně bude také zranitelnější, neboť je jeho ohebný displej neustále vystaven světu. A výměna takového displeje rozhodně nebude levnou záležitostí.

Huawei Mate X 12
Huawei Mate X

Huawei Mate X: poškození displeje vám udělá průvan v peněžence

Server HuaweiCentral se dostal k ceníku oprav, podle kterého má přijít oprava displeje na 7 080 CNY (asi 23 300 korun bez DPH). Za tyto peníze seženete nový iPhone 11 či jiný vlajkový smartphone, a ještě vám zbydou peníze na ochranné pouzdro. Huawei sice nabízí čínským uživatelům první výměnu displeje za poloviční cenu, i tak se však jedná o citelný zásah do peněženky. Zvláště pak, když Huawei přímo v podmínkách použití uvádí, že k nevratnému poškození displeje může dojít i při běžném ohnutí při teplotě pod -5° C.

NepřehlédněteHuawei Mate X: nadčasová skládačka s ohebným displejem (první dojmy)

Levná není ani oprava/výměna základní desky, servis ostatních komponent už stojí vcelku běžné částky:

  • Základní deska – 3 579 CNY (asi 11 800 korun bez DPH)
  • Zadní fotoaparát – 698 CNY (asi 2 300 korun bez DPH)
  • Levý/pravý bateriový kryt – 361 CNY (asi 1 200 korun bez DPH)
  • Baterie – 278 CNY (asi 900 korun bez DPH)
Huawei Mate X: vyzkoušeli jsme telefon s ohebným displejem (CZ test)

Samotný Huawei Mate X stojí v Číně 16 999 CNY (asi 55 800 korun bez DPH). Globální verze smartphonu se v Evropě zatím bohužel neprodává a nic nenasvědčuje tomu, že by se tak v dohledné době mělo stát. Pravděpodobnější je, že Huawei pro Evropu představí samostatnou verzi s několika vylepšeními pod názvem Huawei Mate Xs. Dočkat bychom se mohli už v únoru během MWC v Barceloně.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
23 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments