Domů » Bleskovky » Huawei Mate X nabírá další zpoždění. Výrobce stále vylepšuje design

Huawei Mate X nabírá další zpoždění. Výrobce stále vylepšuje design

V letošním roce byly s velkou pompou odhaleny první ohebné smartphony, avšak pro žádný z nich si zatím do obchodu nezajdete. Samsung byl nucen svůj Galaxy Fold kvůli konstrukčním chybám přepracovat, čehož využila společnost Huawei a začala provádět dodatečné práce na svém ohebném smartphonu Mate X (první dojmy). Chvíli už to vypadalo, že je Mate X připraven pomalu plnit pulty obchodů, poslední zprávy ale hovoří jinak.

Huawei bude mít co dělat, aby stihl Mate X nachystat pod stromeček

Podle serveru TechRadar byla prodejní premiéra prvního ohebného telefonu od Huawei opět odložena, tato informace údajně pochází z tiskové konference, kterou čínská firma uspořádala přímo ve svém sídle v Shenzhenu. Zástupci společnosti na ní údajně uvedli, že se Huawei Mate X neobjeví na maloobchodním trhu dříve než v listopadu, a to kvůli vylepšování designu. Huawei má ale velký zájem stihnout zahájení jeho prodejů ještě před koncem letošního roku.

Hardwarové parametry Huawei Mate X
Systém: Android 9.0
Rozměry: 161,3 x 146,2 x 5,4 mm, Hmotnost: 295 g
Čipset: HiSilicon Kirin 980, octa-core 2x 2,6 GHz Cortex-A76, 2x 1,92 GHz Cortex-A76, 4x 1,8 GHz Cortex-A55
RAM: 6/8/12 GB, Interní paměť: 128/256/512 GB, Pam. karta:
Displej: AMOLED, 8″, 1148 × 2480 px, 2200 × 2480 px
Hlavní fotoaparát:
Druhý fotoaparát:
Třetí fotoaparát: , Přední kamera:
Bluetooth: 5.0, Wi-Fi: 802.11 a/b/g/n/ac (2,4 a 5 GHz), NFC:
, GPS:
, Konektor: USB-C
Baterie: 4400 mAh Li-Pol, Rychlé nabíjení:
, Bezdrátové nabíjení:

Na akci byla údajně zmínka i o druhé generaci, která má poskytnout více obrazovek; jedna se patrně vejde do míst, kde se u současného Mate X nacházejí kovová záda. Doufejme, že u tohoto modelu již bude vývoj probíhat bez komplikací.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

7 komentářů

  1. „vylepšování designu“ … no kdyby autor uměl pořádně anglicky, tak by to pochopil jako „vylepšování konstrukčního řešení“, což není totéž a hlavně to není prkotina … „designer“ je anglicky spíše konstruktér, než náš dyzajnér … ;-)

    • „„designer“ je anglicky spíše konstruktér, než náš dyzajnér … ;-)“

      Ne, neni :) Zalezi samozrejme na kontextu.

  2. A vyjde to vůbec někdy? furt samí odklad ne že bych si to koupil to ne ale tohle je už směšně odklad sem odklad tam jak u her a nakonec to bude mít stejné nějaký bugy.

  3. :D Aneb „Johny měl pravdu, byl to šmejd“

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).