Domů » Bleskovky » Huawei Mate 9 o sobě dává vědět. Na jakou výbavu se můžeme těšit?

Huawei Mate 9 o sobě dává vědět. Na jakou výbavu se můžeme těšit?

U čínské společnosti Huawei to docela frčí, své telefony totiž vydává jako na běžícím páse. Na tempo Samsungu sice stále nemá, ale přesto se letos ukazuje s jednou novinkou za druhou a pravděpodobně v brzké době nehodlá přestat. Důkazem budiž modely P9 a P9 Plus, které před nedávnem společnost Huawei oficiálně představila. Ty mají navíc doplnit modely P9 Lite (více informací) a P9 Max a rodinka „pé devítek“ by tak měla být až čtyřčlenná.

Nově se však ukazuje, že na svět přijde další model v podobě Huawei Mate 9, který navíc nebude žádné ořezávátko, a to ani po stránce výkonu, ani z pohledu fotoaparátu. Ty totiž budou na těle rovnou dva. O fotoaparátech sice moc informací není, ale vypadá to, že se do vínku dostanou čipy s rozlišením 20 Mpx. Zda se i na tomto fotoaparátu bude podílet německá firma Leica. stejně jako tomu bylo u modelu P9, se zatím neví.

Huawei-Mate-8

Dalším lákadlem by měl být prozatím nepředstavený procesor vlastní výroby Kirin 960, ve kterém bude tikat rovných osm jader Artemis nové generace a sekundovat mu bude osmijádrové GPU. Čip by měl navíc podporovat LTE Cat. 12 a sítě CDMA.

Aby byl nový model konkurenceschopný, musí přijít se zajímavými parametry. V úvahu připadá 6palcová obrazovka s Quad HD rozlišením, 6 GB RAM a obří 128GB interní úložiště. Nad specifikacemi však visí otazník a informace by měly přijít až postupem času. Představení nového tabletofonu se očekává na sklonku letošního roku.

Xaver Jandura

Milovník „road trip" cestování a exotického jídla, velký fanoušek a zároveň kritik Apple zařízení, rád boxuji, cvičím jógu a přemýšlím u sklenky vína.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
8 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments