Domů » Bleskovky » Huawei Mate 9 o sobě dává vědět. Na jakou výbavu se můžeme těšit?

Huawei Mate 9 o sobě dává vědět. Na jakou výbavu se můžeme těšit?

U čínské společnosti Huawei to docela frčí, své telefony totiž vydává jako na běžícím páse. Na tempo Samsungu sice stále nemá, ale přesto se letos ukazuje s jednou novinkou za druhou a pravděpodobně v brzké době nehodlá přestat. Důkazem budiž modely P9 a P9 Plus, které před nedávnem společnost Huawei oficiálně představila. Ty mají navíc doplnit modely P9 Lite (více informací) a P9 Max a rodinka „pé devítek“ by tak měla být až čtyřčlenná.

Nově se však ukazuje, že na svět přijde další model v podobě Huawei Mate 9, který navíc nebude žádné ořezávátko, a to ani po stránce výkonu, ani z pohledu fotoaparátu. Ty totiž budou na těle rovnou dva. O fotoaparátech sice moc informací není, ale vypadá to, že se do vínku dostanou čipy s rozlišením 20 Mpx. Zda se i na tomto fotoaparátu bude podílet německá firma Leica. stejně jako tomu bylo u modelu P9, se zatím neví.

Huawei-Mate-8

Dalším lákadlem by měl být prozatím nepředstavený procesor vlastní výroby Kirin 960, ve kterém bude tikat rovných osm jader Artemis nové generace a sekundovat mu bude osmijádrové GPU. Čip by měl navíc podporovat LTE Cat. 12 a sítě CDMA.

Aby byl nový model konkurenceschopný, musí přijít se zajímavými parametry. V úvahu připadá 6palcová obrazovka s Quad HD rozlišením, 6 GB RAM a obří 128GB interní úložiště. Nad specifikacemi však visí otazník a informace by měly přijít až postupem času. Představení nového tabletofonu se očekává na sklonku letošního roku.

Xaver Jandura

Milovník „road trip" cestování a exotického jídla, velký fanoušek a zároveň kritik Apple zařízení, rád boxuji, cvičím jógu a přemýšlím u sklenky vína.

8 komentářů

 1. „V úvahu připadá 6palcový obrazovka“ opravte si to :-)

  • Xaver Jandura

   Opraveno dřív jak přišel koment (flexing).

   • „a pravděpodobně v brzké době nehodá přestat.“ Opravte si to

  • Pavel (neregistrovaný)

   Nechceš smartmanii dělat korektora? asi máš hodně volnýho času, nevíš co by a řešíš takový houna jako překlepy,tvoje starosti bych tak chtěl mít hochu.

 2. Jinak to kolečko kolem foťáku je nachlup stejně hnusné jako u Lumia 950.

 3. orgasmic1 (neregistrovaný)

  Nějak nechápu tyto články.
  Asi jde jen o to si odškrtnout další zbytečný článek.
  Podobných článků si může autor vycucat z prstu desítky.
  Zkuste rovnou polemizovat bez nějakých konkrétních irelevantních informací jak v tomto článku
  např. o Samsungu Galaxy S9 Edge apod.

  Opravdu jste tuto ubohost museli zveřejňovat? Akorát to snižuje vaši úroveň.

  • Martin (neregistrovaný)

   A co je ti do toho smrade, tak to zkrátka nečti, kde bereš tu drzost říkat, co je zbytečný. Máš to tam snad ozdrojovaný. A převzali to všichni, tak neřeš kraviny.

   • tedy (neregistrovaný)

    Telefony od huawei se mi moc zamlouvají výrobce se snaží a aspoň nejsou všechny na jedno kopyto jako samsungy.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).