Domů » Bleskovky » Huawei P9 Lite v certifikaci: Máme fotografie i kompletní specifikaci

Huawei P9 Lite v certifikaci: Máme fotografie i kompletní specifikaci

Společnost Huawei před nedávnem představila své vlajkové lodě P9 a P9 Plus, rodina P9 však bude zřejmě čtyřčlenná – očekáváme ještě příchod tabletofonu P9 Max a levnějšího smartphonu P9 Lite. Druhý jmenovaný již dokonce navštívil čínskou certifikaci TENNA, a ta se tak opět postarala o předčasnou premiéru, neboť odhaluje jak vzhled telefonu, tak jeho výbavu.

Huawei P9 Lite rozeznáte od standardního modelu P9 (první dojmy) na první pohled – na zadní straně se kromě čtečky otisků prstů nachází tradiční fotoaparát s jednou čočkou, zatímco P9 má čočky dvě. Fotoaparát má tvořit snímač s rozlišením 13 Mpx, vedle optiky pak našel své místo dvoudiodový blesk. Kamerka na čelní straně dostane rozlišení 8 Mpx, své místo najde tradičně nad displejem, který v tomto případě bude tvořit 5,2″ zobrazovač s Full HD rozlišením.

lite4 Vzhled telefonu v certifikaci koresponduje s nedávným únikem fotografií

V útrobách telefonu má podle certifikace tikat osmijádrový čipset střední třídy podpořený 3 GB RAM., vnitřní paměť o kapacitě 16 GB bude možné rozšířit paměťovou kartou. Chybět nemá ani úplná podpora sítí LTE. Do telefonu o rozměrech 146,8 × 72,6 × 7,5 mm a hmotnosti 143 gramů se vejde baterie o kapacitě 2 900 mAh.

Telefon bude pohánět operační system Android 6.0 Marshmallow, do prodeje se mají dostat tři barevné varinaty – zlatá, bílá a černá. Kdy bude Huawei P9 slavnostně odhalen, prozatím nevíme, jeho cena by měla být zhruba 7 500 korun.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

3 komentářů

  1. Miroslav (neregistrovaný)

    Je vidět, že se Huawei snaží, aby dosáhla na první místo v prodeji mobilních telefonů, jak si předsevzala. Nasadila laťku skutečně vysoko a s Lite verzí zpřístupní P9 ještě více zájemcům o vysoce kvalitní mobilní techniku.

  2. milcal52 (neregistrovaný)

    P9 Lite by mohla být volba pro mne i pro mnoho dalších kvůli příznivější ceně oproti klasické P9. Vidím, že má baterii o vyšší kapacitě než P8 Lite, Android 6.0, 3GB RAM, Full HD displej 5,2″. Asi není nad čím váhat. Telefony Huawei jsou skvělé.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).