Huawei P9 Lite v certifikaci: Máme fotografie i kompletní specifikaci

Společnost Huawei před nedávnem představila své vlajkové lodě P9 a P9 Plus, rodina P9 však bude zřejmě čtyřčlenná – očekáváme ještě příchod tabletofonu P9 Max a levnějšího smartphonu P9 Lite. Druhý jmenovaný již dokonce navštívil čínskou certifikaci TENNA, a ta se tak opět postarala o předčasnou premiéru, neboť odhaluje jak vzhled telefonu, tak jeho výbavu.

Huawei P9 Lite rozeznáte od standardního modelu P9 (první dojmy) na první pohled – na zadní straně se kromě čtečky otisků prstů nachází tradiční fotoaparát s jednou čočkou, zatímco P9 má čočky dvě. Fotoaparát má tvořit snímač s rozlišením 13 Mpx, vedle optiky pak našel své místo dvoudiodový blesk. Kamerka na čelní straně dostane rozlišení 8 Mpx, své místo najde tradičně nad displejem, který v tomto případě bude tvořit 5,2″ zobrazovač s Full HD rozlišením.

lite4 Vzhled telefonu v certifikaci koresponduje s nedávným únikem fotografií

V útrobách telefonu má podle certifikace tikat osmijádrový čipset střední třídy podpořený 3 GB RAM., vnitřní paměť o kapacitě 16 GB bude možné rozšířit paměťovou kartou. Chybět nemá ani úplná podpora sítí LTE. Do telefonu o rozměrech 146,8 × 72,6 × 7,5 mm a hmotnosti 143 gramů se vejde baterie o kapacitě 2 900 mAh.

Telefon bude pohánět operační system Android 6.0 Marshmallow, do prodeje se mají dostat tři barevné varinaty – zlatá, bílá a černá. Kdy bude Huawei P9 slavnostně odhalen, prozatím nevíme, jeho cena by měla být zhruba 7 500 korun.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

3 komentáře

  1. Miroslav (neregistrovaný)

    Je vidět, že se Huawei snaží, aby dosáhla na první místo v prodeji mobilních telefonů, jak si předsevzala. Nasadila laťku skutečně vysoko a s Lite verzí zpřístupní P9 ještě více zájemcům o vysoce kvalitní mobilní techniku.

  2. milcal52 (neregistrovaný)

    P9 Lite by mohla být volba pro mne i pro mnoho dalších kvůli příznivější ceně oproti klasické P9. Vidím, že má baterii o vyšší kapacitě než P8 Lite, Android 6.0, 3GB RAM, Full HD displej 5,2″. Asi není nad čím váhat. Telefony Huawei jsou skvělé.

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *
Sahifa tracking pixel