Domů » Bleskovky » Huawei Mate 30 Pro v AnTuTu: Snapdragon 855+ zůstává neporažen

Huawei Mate 30 Pro v AnTuTu: Snapdragon 855+ zůstává neporažen

V tomto týdnu spatřily světlo světa smartphony Huawei Mate 30 a 30 Pro, které pohání nové čipsety Kirin 990 a Kirin 990 5G představené na nedávném veletrhu IFA. Šéf Huawei se při jejich odhalení chlubil obrovským výkonem, který obstarává více než 10 miliard tranzistorů, ovšem jak ukázaly první benchmarky, na první místo to stačit nebude. A patrně ani na druhé.

antutu 2

V AnTuTu až za Snapdragonem 855+

Smartphone Huawei Mate 30 Pro ve 4G verzi totiž zachytil benchmark AnTuTu a čipsetu Kirin 990 podpořenému 8 GB RAM vystavil skóre 457 357 bodů. Jedná se o vysoké číslo, ovšem podíváme-li se na tabulku nejvýkonnějších smartphonů s Androidem z letošního srpna, najdeme zařízení, která jsou na tom ještě lépe – Black Shark 2 Pro a ASUS ROG Phone II. Oba tyto telefony pohání čipset Qualcomm Snapdragon 855+, ostatní telefony se Snapdragonem 855 se nachází až pod Kirinem 990.

antutu 1

Čínský výrobce tak dokázal konkurenci pouze dohnat, nikoliv předehnat. Telefonů se Snapdragonem 855+ bude přibývat, navíc letos na podzim bude zřejmě představena nová generace Snapdragonů, a ta zřejmě ukáže Kirinu 990 záda.

kirin 990 specs
Specifikace Kirinu 990 a 990 5G

Nutno však podotknout, že v této oblasti už deseti tisíce bodů nehrají prakticky žádnou roli. Spíše než výkonové žebříčky v současné době Huawei trápí jiná situace – jak se vymanit z pout americko-čínské obchodní války a smět opět prodávat své telefony s Google službami.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

25 komentářů

 1. Vše souvisí se vším, k čemu je dobrý nejlepší čip, když mi hrozi ztráta trhů, kde ho mohu uplatnit? Pozice firmy je poněkud zvláštní, na jedné straně smířlivost, na druhé nesouhlas se sankcemi, tak se suverénní firma nechová. Možná jen vyčkávå, jak vše bude vypadat v delším horizontu, jen aby nebylo pozdě. Následovat Apple v nezávislosti, znamená rozhodné jednání s plným nasazením zajistit vlastní ekosystem s cilem, přesvědčit uživatele o výhodách mého řešení. Ovšem, je zde zásadní otázka – mohu si to dovolit, budu mít potřebnou podporu? Odpověď zatím známa není.

  • Odpověď ale známá je: Huahnuj nikdy nebude jako Apple.

  • Vždyť je to jasné, nemluvě vůbec o GPU, kde je Snapdragon a Apple míle před Mali.

   • A hahaha no to je bomba…. děti a jejich pitomé syntetické benchmarky.

   • Nic proti ale jediný kdo je tady neporažený je Asus a jeho Rog phone 2, který má necelých 500k na AnTuTu o kterém už se ví dávno před Mate 30 a jedenáctou srač*** od Applu.
    Jo a to že Mate nemá aplikace Googlu, tak každý kdo aspoň trochu zná android tak si je jednoduše doinstaluje sám pokud jsou pro něj tak potřebné…

   • Michale, vem si prášek – A13 ten tvůj Asus i s tím co v něm tiká poslala do technického muzea. A nastuduj si rozdíl mezi Antutu v7 a v8, popř. se podívej na výsledky Geekbench 5 než tady začneš příště blábolit.

   • JP23 bohužel iPhone 11 byl testován AnTuTu v.8 to že není ještě oficiálně venku neznamená že není k sehnání pro lidi co dělají testy je takže smůla Apple je pozadu.

   • End: Cože?? :) Kromě toho že to cos napsal nedává smysl, je prosím tě Apple pozadu přesně v čem? Pokud tady mluvíme o výkonu chipu, tak Apple drtí všechno co mu stojí v cestě už zhruba 5 let od A7 a žádný ROG Phone 2, ani Snapdragon 855+ na tom nic nezměnili. iOS totiž na rozdíl od Androidu nemá žádný overhead – A13 často s nižším taktem chipu si dává všechno ostatní k snídani, obědu i k večeři. Podívej se na ty výsledky Geekbenche…

    [odkaz]

    [odkaz]

    [odkaz]

   • A teď o té Karkulce prosím 😂.

   • Tak já nevím, Googlit umíš ne? Tak si to projeď a srovnej. Apple má nejlepší a nejrychlejší architekturu chipu už zhruba od A4, ale od A7, kdy přisel jako první s 64-bit ARM SoC, dominuje poměrně brutálně:

    [odkaz]

    [odkaz]

    Můžeš místo těch nicneříkajících výkřiků napsat aspoň něco trochu konkrétního, čím ty svoje tvrzení podpoříš? Tvrdit něco umí každý…

   • Vážně jen srovnání čísel podle AnTuTu a geekbench ale reálné testy hovoří o opaku zkus si dát na YouTube speedtest a uvidíš jak iPhone je pomalý a rad ukončuje aplikace které jsou náročné a musí se zapnout znovu je tam toho hromada.

    Já ti prdím na čísla v benchmarkach, protože iOS a Android má rozdíly program pro testy proto i ten rozdíl ale v realu je iPhone na podobné úrovni jako každý android v ceně 12-20k.

    Žádné ani zpomalení není u Androidu jak každý tvrdí nebo že po roku musíš chtě nechtě tovární nastavení aby ti jel android zas jako při prvním spuštění.

   • Tak Vám nevím pánové – syntetické benchmarky jsou už tak nějak z principu na mobilních platformách k prdu a ty side by side srovnání jsou taky k prdu pro nulovou přesnost, různý hardware, displej …
    Jestli chcete najdu Vám i video, kde Exynos natrhne riť Apple A12x v kódování videa … má to nějakou váhu? Ne.

 2. Vivo Nex 3 má 497tis. bodů :D :D

 3. Tak Kirin má dva obří koprocesory UI a jeden menší , Snap má prd a na to nejsou benchmarky přizpůsobeny , opravdový reálný výkon je potom z jejich strany nenamereny .

  Budou muset udělat jejich změnu, pokud tam má zůstat alespoň částečná objektivita.

  • A že jim ty koprocesory tak pomáhají, když ani video neumí natáčet plynule.
   Strašně miluju tohle teoretické hardwarové vybavení, které ale v reálu dopadne asi jak nVidia PhysX.
   Pokud je speciální hardware, tak ho taky musí něco používat… prosím dejte mi do telefonu deset deka koprocesorů navíc, ať mi to lítá.

   • Přesně, co se týče optimalizace a podpory, je na tom Snapdragon nejlepší i kdyby na čísla byl za Kirinem.. A tak to bylo, je a nejspíš i bude :)

   • Tak ještě aby vývojáři neoptimalizovali pro nejpoužívanější SOC mezi mobily a tablety ;)
    Technický náskok Snapdragonu od Kirinu nebo Exynosu je prakticky dvě generace.
    Což neznamená, že si kvůli tomu nový Mate nekoupím.

   • mirná náskok mají, ale určitě ne 2 generace. Je to pořád stejnej cyklus, vyjde Snapdragon na to ho v září porazí A i Exynos aby za 2 měsíce byl zase Snapragon nejlepší. A takhle pořád dokola.

   • Neporovnávám jen výkon CPU části, jde o SOC, jde i o výkon GPU části.

 4. Tak jsem si přečetl pohádky od Joe Black a Lamarr a
  mohu jít spát..:)

 5. Zajímavé a přitom Note 10+ vím má ,, jen“ Snapdragon 855 nedosáhne ani na 400K. Nevěřím že by 100Mhz navíc udělalo takový rozdíl. Vesměs to budu moc vyzkoušet na mém Note 10+
  Ale stejně na co nějaké skóre spíše je důležitá optimalizace OS

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).