Domů » Bleskovky » Huawei Mate 30 Pro v AnTuTu: Snapdragon 855+ zůstává neporažen

Huawei Mate 30 Pro v AnTuTu: Snapdragon 855+ zůstává neporažen

V tomto týdnu spatřily světlo světa smartphony Huawei Mate 30 a 30 Pro, které pohání nové čipsety Kirin 990 a Kirin 990 5G představené na nedávném veletrhu IFA. Šéf Huawei se při jejich odhalení chlubil obrovským výkonem, který obstarává více než 10 miliard tranzistorů, ovšem jak ukázaly první benchmarky, na první místo to stačit nebude. A patrně ani na druhé.

antutu 2

V AnTuTu až za Snapdragonem 855+

Smartphone Huawei Mate 30 Pro ve 4G verzi totiž zachytil benchmark AnTuTu a čipsetu Kirin 990 podpořenému 8 GB RAM vystavil skóre 457 357 bodů. Jedná se o vysoké číslo, ovšem podíváme-li se na tabulku nejvýkonnějších smartphonů s Androidem z letošního srpna, najdeme zařízení, která jsou na tom ještě lépe – Black Shark 2 Pro a ASUS ROG Phone II. Oba tyto telefony pohání čipset Qualcomm Snapdragon 855+, ostatní telefony se Snapdragonem 855 se nachází až pod Kirinem 990.

antutu 1

Čínský výrobce tak dokázal konkurenci pouze dohnat, nikoliv předehnat. Telefonů se Snapdragonem 855+ bude přibývat, navíc letos na podzim bude zřejmě představena nová generace Snapdragonů, a ta zřejmě ukáže Kirinu 990 záda.

kirin 990 specs
Specifikace Kirinu 990 a 990 5G

Nutno však podotknout, že v této oblasti už deseti tisíce bodů nehrají prakticky žádnou roli. Spíše než výkonové žebříčky v současné době Huawei trápí jiná situace – jak se vymanit z pout americko-čínské obchodní války a smět opět prodávat své telefony s Google službami.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
25 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments