Huawei Mate 20 Pro má problém se zelenajícími displeji. Nastane svolávací akce?

Smartphone Huawei Mate 20 Pro (recenze) je bezesporu jedním z nejlépe vybavených smartphonů na trhu, avšak zdá se, že se čínský výrobce bude muset řešit nepříjemný problém – někteří čerství majitelé tohoto telefonu si stěžují na silný zelený nádech displeje, který se objevuje zejména po jeho okrajích.

Může za problém LG?

Nejvíce je tento problém patrný při nastaveném slabém jasu a zobrazenou stránkou s tmavým pozadím. Zatím bohužel není jasné, co chybu způsobuje; Huawei Mate 20 Pro používá displeje od dvou výrobců – LG Display (EA9151) a BOE (R66451). Podle reakcí majitelů je zelenání častější u modelů s panelem od LG. Nemusí se však jednat o problém panelu jako takového, ale jeho reakci na vysychání lepidla.

Device Info HW
Device Info HW
Cena: zdarma

Pokud vás zajímá, od jakého výrobce máte displej ve vašem telefonu vy, stačí si z Google Play stáhnout bezplatnou aplikaci DeviceInfo HW, případně DevCheck. Po nainstalování přejděte na záložku General – Touchscreen, kde uvidíte, zda máte displej od LG nebo BOE.

https://youtu.be/smsc_wp_YuI

Nákaza se nevyhnula ani Česku

Firma Huawei již problémy s displeji zaznamenala a aktuálně je ve více zemích vyšetřuje. Finské zastoupení již u vadných zařízení přistoupilo k výměně kus za kus, ke globální svolávací akci však zatím nedošlo a zřejmě pro to ani není důvod, jelikož postižených kusů není příliš velké množství. Podle oficiálního českého diskuzního fóra HuaFan.cz se zelená nákaza nevyhýbá ani kusům prodávaným na našem trhu. Nezbývá než doufat, že postižených telefonů bude co nejméně.

Zdroj fotografií: HuaFan.cz, uživatel Peter_Kmec

Na redakčním Huawei Mate 20 žádné problémy s displejem nemáme, displej máme od výrobce BOE, nikoliv LG. Do komentářů nám můžete dát vědět, jak je na tom váš Mate 20 Pro.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

72 komentářů

 1. Michal (neregistrovaný)

  A zase oled, jenom problémy, už aby se tato technologie odebrala do věčných lovišť. Než bude micro led, tak jedině LCD.

  • Dobrej blábol, jestli za to může nějaká technologie, tak technologie výroby konkrétního displeje.

   • Michal (neregistrovaný)

    Ta technologie prostě je problémová, vypalování, stárnutí, pokles jasu, barevná nestálost atd. Je těch problémů málo? Ať jsou to Pixely, Samsungy, iPhony nebo Lg, vždycky se objevují problémy s displeji a vždy to jsou oledy. Tak si nic nenalhávejte hoši.

   • Mám dva roky starý galaxy s7. A ano, už je tam nahoře lehce vypalena stavova lišta. Ale. Jde to. Vidět jen na jednolitem pozadí. Přítelkyně měla to samé. Vyměnili ji po skoro dvou letech displej. To je ale problém technologie zobrazovace.

   • qam (neregistrovaný)

    Zrovna amoled na ploché S7 je jeden z nejméně problémových amoledů na trhu. Ten je vcelku v pořádku a i když se třeba po roce a půl vypálí, tak pouze minimálně. Takže uvádět jako referenci dá se říct prakticky jeden z nejlepších případů, není úplně vhodné.
    Podívejme se na Lenovo (Motoroly), Pixely, zahnuté Samsungy(hlavně S8, S9 už snad opravili), LG, Xiaomi a kvalita a doba vypálení na S7 nám rychle klesne hluboko pod jeden rok.

   • htcjirka

    Ale porad je to Amoled a porad se vypaluje, at je v jakekoliv podobe. Jedno jestli je zahnuty nebo neni, jestli je z roku 2016 nebo 2018.

  • Michal (neregistrovaný): Proč sem píšeš takové kraviny? Tohle není problém technologie zobrazovače, ale jak píše Pipa – technologie výroby.

 2. Momentálně se teda já přidávám k majitelům s vadným displejem. Výrobce LG.

  • TomasSX1

   a tak si sa tesil :D

   • TomasSX1: To jo!! :-) Momentálně mám a budu to řešit. Teda kromě toho displeje nemám co bych vytknul.

   • lukass71

    xzeit: ale prosimte, zase si sam sobe lzes, minule z tebe taky postupne vylezlo spoustu nedostatku, ktere ten telefon proste ma.

   • lukass71: Já nikde nelžu, nevím o jakých nedostatcích mluvíš. To že ten mobil netočí úplně to nejkvalitnější 4K video, není žádný nedostatek. Stejně jakože reproduktory nehrají úplně nejlépe ze všech mobilů není nedostatek. To že je vadný displej u některých kusů taky není nedostatek, je to prostě vada, pochybení, které u funkčních kusů není.

   • lukass71

    Ale nedostatky tohle prece jsou :’D

   • Nedostatek to je, když to tam není.

 3. Marek Studnicka (neregistrovaný)

  Zaznamenal jsem jiný problém-po naskenování obličeje.Mám zárověn aktivován otisk palce.Jakmile otevřu flip-tedy pouzdro telefonu,telefon se odemkne,přestože nemířím na svůj obličej-docela průser.Tak jsem rozpoznání obličeje dektivoval a používám jen otisk-jinak spokojenost.

  • Marek Studnicka (neregistrovaný): Ono by tam mohlo být ještě něco v nastavení, ale bohužel u flipu tohle bude problém. Takže jinak. Zkus zapnout rozpoznání obličeje a dole (v nastavení rozpoznání obličeje) je Hledáte jiná nastavení? – Probudit zařízení a tam dej deaktivaci – Probudit zařízení. Pak se při otevření flipu nebude aktivovat rozpoznání obličejem – to se aktivuje např. stisknutím bočního tlačítka zámku.

 4. Všude jasně říkáme, pokud má člověk v kapse k, tak Samsung, ne číňan:)

  • Nebo Lenovo :-).
   Momentálně to vypadá na vadné panely LG. Čínské BOE by měly být snad v pořádku. Jakým podílem viny je na tom Huawei, to nevím.

   • Pokud chápu u četných diskusí zde, vina je vždy na straně výrobce, nikoli dodavatele, např. u Apple.

   • uni: Já nikde nepsal, že svou vinu na tom Huawei nemá, jen těžko říct, jaký podíl.

   • Ale jo, jen je zarážející míra benevolentnosti:)

   • Michal (neregistrovaný)

    Děláš jako by u Samsungu a iPhonů, problémy s displeji nebyly.

   • uni: A proč sem opět taháš Apple? Jo, vlastně posedlost, tak nic, v pořádku.

   • Michal (neregistrovaný): iPhone výrobce? Nicméně, kde tak činím? Rozhodně jsem tak nechtěl…

   • lukass71

    Michal: A jsou snad? Krom vypalovani, coz se tyka vseobecne AMOLEDu, tak ani Samsung ani iPhone zadne zasadni problemy s displejem nemeli.

   • Tak to víš asi docela málo informací. Samsung měl podobné problémy s panely.

 5. Marek Studnicka (neregistrovaný)

  Xzeit-ano,zkusil jsem co s mi poradil nepomáhá-takže nepracuje!!!Po aktivaci skeneru se telefon odemyká bez skenování!!!!

  • Jak to myslíš bez skenování? Když deaktivujes probuzení, tak tě 3D rozpoznávání samo od sebe nensskenuje. Ani po vyndani z kapsy, ani po otevření flipu. Musíš zmackonut tlačítko. A nebo pouzijes čtečku a ono se to odemkne.

  • urcite bych to zdokumentoval a poslal supportu … asi to nebude uplne obecny problem (to by se o tom nejspis vedelo a hlavne se o tom psalo vsude mozne), ale je to docela fail, tak by se o tom mel vyrobce dozvedet aby to mohl analyzovat a opravit

 6. Axl (neregistrovaný)

  Tak to se nepovedlo…

 7. Marek Studnicka (neregistrovaný)

  Asi jsem se správně nevyjádřil-zkrátka po volbě otevřít obličejem,stisknu boční tlačítko pro zapnutí a obrazovka zobrazí otevřený telefon-zámek,stačí přejet po display a jste v telefonu.asi tak

 8. Marek Studnicka (neregistrovaný)

  Tak nějak a budu to řešit,přímo na Huawei

 9. Marek Studnicka (neregistrovaný)

  Již je problém vyřešen-moje chyba a nepozornost-omylem jsem navolil přes Google funkci telefon na těle-v podstatě jakmile máte telefon u sebe-je odemčený-ted jsem to deaktivoval a na obrazovce už je zámek zamčený a nelze odemknout-takže se omlouvám,vše pracuje jak má-je to v nastavení zámek obrazovky-ještě jednou se omlouvám za zbytečný poplach-Přeji hezký večer

  • V pohodě. Hlavně že je to vyřešeno. Jenom se zeptám, ty máš displej v pořádku. Uměl bys zjistit, od kterého výrobce máš displej?

 10. Marek Studnicka (neregistrovaný)

  U mne je vše v pořádku,ale kdo dodává display,to zjistit neumím.To se dá snad zjistit podle sériového čísla,nic lepšího mne zatím nenapadá,takže do těchto spekulací se raději pouštět nebudu.

 11. Marek Studnicka (neregistrovaný)

  Jak je šlechetné,že mi důvěřuješ,ale Nevím,jestli se toho při své inteligenci dopracuji,nicméně sám jsi podal recept,tedy zkus štěstí,neb jak se praví:Všechny cesty vedou do Ríma-ale pokud se mi poštěstí,snad se něčeho dopátrám.

 12. Lukas7258 (neregistrovaný)

  Kluci to jsou problemy s androidem co?Samy nastavovani a reseni sracek a to vas bavi?

  • To nejsou problémy s Androidem, ale jednotlivce, který se teprve seznamuje. Tak nevím co to píšeš za kraviny.

   • Jarda (neregistrovaný) Asi tak.

   • iphone7 (neregistrovaný)

    A proc to nenastavi uz vyrobce? BFU to nebude umet resit.

   • shepii (neregistrovaný)

    iphone7: Protože výrobce nemůže nastavit všechno ideálně pro každého uživatele. Někdo preferuje větší systémový text, někdo menší, někdo chce zvuky kláves, jiný ne, atd, atd… Podstatné je, že máš možnost nastavení a přizpůsobení si zařízení svým potřebám.

  • Jarda (neregistrovaný)

   Lukâš : Ty si tam zase kulový nastaviš, protože to nejde. Tady taky nic nastavovat taky nemusíš, když nechceš?! Ale můžeš, když chceš a umíš to.

 13. Ivan (neregistrovaný)

  Mam Mate 20 pro 2 dny, displej LG, a ve tme se zelena zatima spise po okrajich. Takze to vidim na odstoupeni od smlouvy do 14 dni.

 14. Pro (neregistrovaný)

  Na webu který provozuje Huawei , v jejich propagačním fóru, uveřejnili odsudek SMARTmania, že prý vydává falešné informace, mate lidí. informací poskytl zaměstnanec Huawei Josef Cmar, alias JosefHuafan.
  Prý vyjádření k zeleným displejům zde uvedené na Smartmania, není od firmy Huawei.

  Cituji:
  about 8 hours ago JisefHuafan
  Už několikrát zde bylo napsáno, že to oficiální vyjádření není. Chápu že Smartmania dnes objevila Ameriku, ale má zpoždění…

  • Mates (neregistrovaný)

   Pro: Cmara neber vůbec vážně, to je uslintanej trapák co točí tragický videa a spamuje s nima po celým internetu. chvíli pracuje pro Sony, pak pro Huawei, pak dělá nějakýho pseudoredaktora bůhvíkde, zkrátka kdo mu sype prachy. To stanovisko Huawei se objevilo na řadě zahraničních serverů, tak bych tomu docela věřil.

   • III (neregistrovaný)

    jo hej, taky sem to vyjádření četl na více webech, takže to je spíš problém huawei že si neumí ohlídat komunikaci. jako první jsem o tom četl už včera ráno na mojandroid.sk kde taky mají stejné vyjdáření.

   • Luky (neregistrovaný)

    stačí uvádět respektive odkazovat na zdroj(možná uvedený byl, nevím), kdo z Hujahej vyjádření podal. Jestliže to jednotlivé weby přebírají jeden od druhého, tak to klidně může být kec.

    Každopádně na některých obrázcích se zeleným displejem to nevypadá špatně. Taková pěkná polární záře. Ještě by se mohla vlnit.

 15. Damián Kastner (neregistrovaný)

  Mám displej LG a je v pořádku. Žádné zelené duchy :-)

 16. Musím říci, že se královsky bavím. Četl jsem to tu ještě před komentáři, těsně po vydání.
  Říkám si zajímavé, být to Apple, okamžitě se přečteme „společnost se nevyjádřila“ a jiné „přibarvené“ info. Ale jde o Huawei, tak se samozřejmě šetří. Apple nešetří,nevyjadřuje, mrtvý brouk:D
  O případné podobě diskuse se už vůbec nemusíme vyjadřovat že;):DDD

  Ale nechal jsem to být. Nicméně následná šaráda kolem TZ jen jasně ukazuje, jak blízko jsem byl. Tenhle server mám fakt přečtený:)

  • UNI. ježiši, co to meleš. Fakt už raději nepiš.

  • htcjirka

   “ jak blízko jsem byl.“

   Uni, ty jsi maximálně blízko poslednímu stádiu d-e-m-e-n-c-e. Ničemu jinému blíž si nebyl a nejsi.

  • shepii (neregistrovaný)

   uni: A proč ty vůbec přemýšlíš nad tím, jak by to dopadlo, kdyby šlo o Apple, když se tě Apple nijak netýká? Spíš přemýšlej nad tím, jak by to dopadlo, kdyby šlo o TCL. A to ti můžu říct rovnou – nijak, TCL kromě tebe nikoho nezajímá… Ona totiž diskuse slouží ke komunikaci mezi uživateli, ne teoretiky, kteří mají načtené marketingové žvásty.

  • jirka (neregistrovaný)

   uni, a my se bavime na tobe, jenom pokracuj:D

 17. Tompodlahy (neregistrovaný)

  Mam displej lg. Doma od 25.10 z mall. Cz vse je ok. Obcas hraji, fotim ale spise jsem odpoledne na netu a delam prez to ucetnictvi. A zadny nadech nepozoruji. Nenabijim bezdratove ale zatim jen kabelem. A vse ok. Sleduji to a cekam kdy se to obevi. Zatim nic :) ale na mobilu netravim vice jak 2.5 hod denne.

 18. Jurko (neregistrovaný)

  Ja mám od LG a je zelený. Telefón zakúpený v http://www.hej.sk

 19. TomasBT (neregistrovaný)

  LG by už mohlo zmizet z povrchu zemského a všem by se ulevilo. Co produkt, to katastrofa a problém. Mobily na h*vno (s modelem G2 jsem si prožil peklo, od G3 to byl samý bootloop), displeje taky (Pixel 2 měl problémy, teď Huawei Mate 20 Pro) a televize, kterou si koupili rodiče není televize, ale generátor barevných skvrn, kde obličeje vypadají jako voskové figuríny.. S#IT!

 20. Dodo (neregistrovaný)

  Tak snad na huafanu už konečně přestanou nad tou šunkou onanovat.

  • shepii (neregistrovaný)

   Proč šunka? Třeba iPhone X měl dost podobný problém s displejem a zkus tady říct, že je to šunka. Všichni čtyři fanatici, nebo kolik jich tady je, tě ukamenují. :D

   • Však to je zas nějaký de….bil, nebo prostě furt jeden a ten samý. Samozřejmě je to škoda, že má nový Mate tyto problémy. Jednou to muselo přijít, je to varování. Hlavní je, ať se k tomu problému kladně postaví. Blbé je, že se neví, kolik kusů je vadných. Budou to tisíce…kdoví

   • qam (neregistrovaný)

    Ano xzeite, všichni jsme jeden a ten samý, co si tu píše sám se sebou. Protože nikdy nemůže být víc lidí, co ti řeknou, že seš de.bil nebo že huawei stoji za houno.

   • Může, ale tohle není tento případ. Případ jsi ty sám o sobě.

   • qam (neregistrovaný)

    Zajímavé, že vždycky když se objeví něco negativního od více, tak je to podle tebe ten případ, že to musí být jeden člověk. Uni už ti chystá místo na pokoji, brzy se potkáte.

   • Říká ti něco registrace? zkus to.

 21. Jiří Zeman (neregistrovaný)

  Tak je to tady můj telefon má LG display a začíná radioaktivně svítit. Tudíž půjdu reklamovat

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *
Sahifa tracking pixel