Domů » Bleskovky » Huawei Mate 20 Lite: certifikace odhaluje kompletní specifikaci

Huawei Mate 20 Lite: certifikace odhaluje kompletní specifikaci

Komunita přispívající na XDA Developers fórum před nedávnem zkoumala uniklý firmware pro budoucí telefony Huawei a odhalila několik informací o chystaných modelech Mate 20, 20 Pro a 20 Lite. Díky čínské certifikaci TENAA se nyní na poslední jmenovaný můžeme podívat podrobněji.

Huawei Mate 20 má dostat bezdrátové nabíjení, čtečku v displeji a Android P

Slušný výkon a obrovský displej

Huawei Mate 20 Lite bude podle názvu tradičně využívat slavného jména svých vlajkových bratříčků, avšak bude se jednat „pouze“ o střední třídu. To však neznamená, že nebude mít co nabídnout. Pohonnou jednotkou bude nedávno představený čipset Kirin 710 (osm jader s taktem 2,2 GHz), který má dostatek výkonu a podporuje umělou inteligenci. S procesorem bude svázaná 6GB operační paměť, vnitřní úložiště má mít podle certifikace kapacitu 64 GB.

Telefon samotný bude mít rozměry 158,3 × 75,3 × 7,6 mm a hmotnost 172 gramů. Čelní plochu vyplní displej s úhlopříčkou 6,3″ a tenkými rámečky, přítomnost výřezu bohužel na fotografii se zhasnutým displejem není možné potvrdit ani vyvrátit, analytici však tento prvek očekávají. Panel bude mít rozlišení 1 080 × 2 340 pixelů a poměr stran 19,5 : 9.

Celkem 4 fotoaparáty

Přední i zadní fotoaparát bude duální, sekundární kamerky ale budou pouze pomáhat k přesnému zachycení hloubky scény; s rozlišením 2 Mpx totiž mnoho detailů nevykouzlí. Vpředu bude tento prvek pomáhat 24Mpx kamerce, vzadu pak 20Mpx fotoaparátu. Kapacita akumulátoru je zalistována 3 650 mAh.

Čínská premiéra o něco dříve?

Huawei Mate 20 Lite a jeho vybavenější sourozenci se zřejmě dočkají své premiéry v říjnu, je však možné, že konkrétně tento model bude představen dříve. Jeho předchůdce Mate 10 Lite byl například představen už loni v září, a to jako exkluzivní model Maimang 6 pro čínský trh. Jelikož byl Mate 20 Lite odhalen certifikací už nyní, je možné, že se historie bude opakovat.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

4 komentářů

  1. Oni z těch telefonu opravdu dělají čím dál větší nudle 19,5:9 nemá daleko od ultra nudle 21:9 takový meč si nedokážu představit držet v ruce :D

    • Toto zvracis pod kazdy clanek. Uz je to nudne.

    • 19,5:9 není větší nudle jako 18:9. Je to vlastne 18:9 s výřezem kde je displej natažený až do rámečku a proto 19,5:9. Ale myslel sem že tohle jako „odborník“ na poměry stran už dávno víš.

    • Vím jen jsem chtěl napsat něco trochu jiného :-D tak hlavně ať výřez zabere největší část notifikační lišty ať jsou všichni spokojeni. PS: stejně 16:9 je nejlepší.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).