Domů » Bleskovky » Huawei Mate 10 má přinést vlastní desktopové prostředí à la Continuum

Huawei Mate 10 má přinést vlastní desktopové prostředí à la Continuum

Chystané smartphony Huawei Mate 10 a 10 Pro bude pohánět čipset Kirin 970 s integrovanými instrukcemi využitelnými umělou inteligencí a vysokým výpočetním výkonem. Sílu procesoru se Huawei údajně chystá patřičně využít i mimo samotný displej smartphonu.

Podle posledních spekulací pocházejících z francouzských stránek FrAndroid připravuje čínská společnost vlastní desktopové rozhraní, které bude fungovat podobně jako Microsoft Continuum nebo Samsung DeX. Připojení k velkému displeji má v případě Huawei fungovat dvěma cestami – buď bezdrátově přes Miracast, nebo drátově skrze proprietární dokovací stanici s DisplayPortem. Že Huawei něco podobného chystá, potvrzují i výrobci notebookové schránky MiraBook, která podporuje Continuum i DeX, a údajně bude kompatibilní i s chystaným řešením od Huawei.

Recenze Samsung DeX: smartphone počítačem

Nahrazovat počítače chytrými telefony je zjevně píseň blízké budoucnosti, proto očekáváme, že se existujícími technologiemi inspiruje Google a desktopové prostředí se stane přímou součástí systému Android, podobně jako se například stal režim rozdělené obrazovky.

Smartphony Huawei Mate 10, 10 Pro a 10 Lite budou představeny 16. října.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
9 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments