Domů » Bleskovky » Huawei má překvapivé řešení na svůj poloprázdný obchod aplikací

Huawei má překvapivé řešení na svůj poloprázdný obchod aplikací

V nových telefonech Huawei nenajdeme aplikace a služby Google, dokonce ani obchod aplikací Play. Huawei tento nedostatek řeší vlastním obchodem aplikací, ale i přes veškerou snahu v něm zdaleka není většina populárních titulů. Podle čínských zdrojů se Huawei chystá k poměrně překvapivému kroku.

Když to nejde přes obchod, tak to půjde přímo

Zástupci Huawei prý na zákulisní prezentaci pro vybrané novináře z východní Evropy uvedli, že na budoucích telefonech značky prý najdeme 70 nejpopulárnějších aplikací z obchodu Play. Čínský gigant je tam hodlá instalovat přímo, popularita aplikací bude brána v potaz pro každý trh zvlášť. Huawei chce tímto způsobem minimalizovat omezení, která způsobuje zákaz obchodování s americkými firmami, ovšem jaké bude technické pozadí tohoto řešení, je nám v tuto chvíli neznámé.

Huawei P40 Pro
Huawei P40 Pro

Předně není jisté, kde Huawei vezme k těmto aplikacím přístup a jak bude zajišťovat jejich budoucí aktualizace. Také nevíme, zda půjde aplikace odinstalovat, popř. poté nainstalovat znovu. Rovněž je nejasné, zda budou v tomto seznamu zahrnuté i aplikace od amerických vývojářů, zejména populární sociální sítě a komunikační nástroje.

Odpověď bychom se mohli dozvědět při premiéře modelové řady P40, která se údajně odehraje 26. března. Výše uvedená praxe se ale nemá týkat pouze vlajkových lodí, ale všech budoucích telefonů značky, kterých má být jen v následujících 4 měsících devět.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Subscribe
Upozornit na
guest
10 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments