Domů » Bleskovky » Huawei má překvapivé řešení na svůj poloprázdný obchod aplikací

Huawei má překvapivé řešení na svůj poloprázdný obchod aplikací

V nových telefonech Huawei nenajdeme aplikace a služby Google, dokonce ani obchod aplikací Play. Huawei tento nedostatek řeší vlastním obchodem aplikací, ale i přes veškerou snahu v něm zdaleka není většina populárních titulů. Podle čínských zdrojů se Huawei chystá k poměrně překvapivému kroku.

Když to nejde přes obchod, tak to půjde přímo

Zástupci Huawei prý na zákulisní prezentaci pro vybrané novináře z východní Evropy uvedli, že na budoucích telefonech značky prý najdeme 70 nejpopulárnějších aplikací z obchodu Play. Čínský gigant je tam hodlá instalovat přímo, popularita aplikací bude brána v potaz pro každý trh zvlášť. Huawei chce tímto způsobem minimalizovat omezení, která způsobuje zákaz obchodování s americkými firmami, ovšem jaké bude technické pozadí tohoto řešení, je nám v tuto chvíli neznámé.

Huawei P40 Pro
Huawei P40 Pro

Předně není jisté, kde Huawei vezme k těmto aplikacím přístup a jak bude zajišťovat jejich budoucí aktualizace. Také nevíme, zda půjde aplikace odinstalovat, popř. poté nainstalovat znovu. Rovněž je nejasné, zda budou v tomto seznamu zahrnuté i aplikace od amerických vývojářů, zejména populární sociální sítě a komunikační nástroje.

Odpověď bychom se mohli dozvědět při premiéře modelové řady P40, která se údajně odehraje 26. března. Výše uvedená praxe se ale nemá týkat pouze vlajkových lodí, ale všech budoucích telefonů značky, kterých má být jen v následujících 4 měsících devět.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

10 komentářů

 1. Náhrada se najde.Obchod už je i mimo Huawei ,který zcela jistě bude.Je to APKpure.com. Navigace bude TomTom a jek to bude řešené s Huaweiem to se teprve dozvíme. Já to mám jednoduché Protože mám koupenou navigaci na motorku tak se mi stačilo pouze přihlásit v appce a objevila se mi následně i mapa a i další věci co nabízí Tom Tom v navigaci.Funguje. Je stažena z APKpuru bez problému.Mapy Google nepoužívám.Mapy.cz a Yandex maps jsou alternativa.Facebook appku nemám .Mě stačí web. Browser mám Opera touch ,případně Yandex. Poznámky provádím přes Operu. Email to je jasné -cokoliv.Neměl by být problém bez Amického sw fungovat.Bankovní appky a pay v androidím mobilu nepoužívám zásadně.

  • „Neměl by být problém bez Amického sw fungovat“
   Ze neuhodnes, kde i ciste AOSP vzniklo? To ze na to Huawei hodi svuj iOS-like skin a nacpe tam svuj cinsky store z najednou neudela cisty cinsky SW.
   A to s bankovnima appkama.. Spousta bank uz dneska jede vyhradne pres aplikace – vcetne potvrzovani plateb a podobne.

  • Ono to tak jednoduché nebude. Väčšine užívateľov sa to čo ty popisuješ nebude chcieť robiť. Chcú kúpiť rozbaliť a fungovať.

  • Přesně a spoustu výrobců jim to taky nabízí.

 2. Takových pítšovin kvuli nějaký tuctový čínský značce? Jednodušší je se na celej Huawei vykašlat a koupit něco serioznějšího.

  • Tak můžeš nám teda poradit kterou značku koupit,,, co není vyrobena v Číně,,, jen ne to hnusné jabko…

 3. Jen málo uživatelů tuší, že Evropa spolu s USA neznamenaji nic v porovnání s Asii. Tudíž jde o to zda se podaří čínským firmám, vyrábějícím smartfony, tablety, smart hodinky a další věci ( cca 70% podil), přesvědčit Asii, že jejich cesta je správná a plně nahradí služby Google a dalších. Problém je jinde: téměř denně jsou na webu uváděny chyby operačního systému android spolu s chybami aplikací nezbytných pro provoz zařízení a z toho vyplývající varování směrem k bezpečnosti. Žádný systém na světě není bezpečný a to bude platit i pro nové systémy od čínských firem. Pokud se některé hackerské služby zaměří na na nové systémy budou to mít těžké. Je však dobře, že se pokouší o konkurencí proti monopolu Google i když vynucenou nesmyslnými zásahy administrativy USA.

  • Janku a všichni tobě podobní. Nekupujte Huawei, prosím. Kupujte ryze čínské zboží jen v absolutní nouzi. Snažte se udržet Čínu ve všech ohledech co nejdál to jde. Nepodporujte je, prosím. Neobdivujte je. Přemýšlejte v souvislostech. Pokud ale trpíte touhle asijskou obsesí, řešte to sám, případně s psychologem. Jejich kulturu nechcete. Jenom to asi ještě nevíte.

  • Jestli on s psychologem, tak ty rovnou s psychiatrem :D Občas teda někteří uživatelé fakt pobaví. :-)

  • Tak mi prosím poraď jak koupit telefon, aby nebyl z Číny

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).