Domů » Bleskovky » Huawei má překvapivé řešení na svůj poloprázdný obchod aplikací

Huawei má překvapivé řešení na svůj poloprázdný obchod aplikací

V nových telefonech Huawei nenajdeme aplikace a služby Google, dokonce ani obchod aplikací Play. Huawei tento nedostatek řeší vlastním obchodem aplikací, ale i přes veškerou snahu v něm zdaleka není většina populárních titulů. Podle čínských zdrojů se Huawei chystá k poměrně překvapivému kroku.

Když to nejde přes obchod, tak to půjde přímo

Zástupci Huawei prý na zákulisní prezentaci pro vybrané novináře z východní Evropy uvedli, že na budoucích telefonech značky prý najdeme 70 nejpopulárnějších aplikací z obchodu Play. Čínský gigant je tam hodlá instalovat přímo, popularita aplikací bude brána v potaz pro každý trh zvlášť. Huawei chce tímto způsobem minimalizovat omezení, která způsobuje zákaz obchodování s americkými firmami, ovšem jaké bude technické pozadí tohoto řešení, je nám v tuto chvíli neznámé.

Huawei P40 Pro
Huawei P40 Pro

Předně není jisté, kde Huawei vezme k těmto aplikacím přístup a jak bude zajišťovat jejich budoucí aktualizace. Také nevíme, zda půjde aplikace odinstalovat, popř. poté nainstalovat znovu. Rovněž je nejasné, zda budou v tomto seznamu zahrnuté i aplikace od amerických vývojářů, zejména populární sociální sítě a komunikační nástroje.

Odpověď bychom se mohli dozvědět při premiéře modelové řady P40, která se údajně odehraje 26. března. Výše uvedená praxe se ale nemá týkat pouze vlajkových lodí, ale všech budoucích telefonů značky, kterých má být jen v následujících 4 měsících devět.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
ladin1001
Uživatel
ladin1001
Offline

Náhrada se najde.Obchod už je i mimo Huawei ,který zcela jistě bude.Je to APKpure.com. Navigace bude TomTom a jek to bude řešené s Huaweiem to se teprve dozvíme. Já to mám jednoduché Protože mám koupenou navigaci na motorku tak se mi stačilo pouze přihlásit v appce a objevila se mi následně i mapa a i další věci co nabízí Tom Tom v navigaci.Funguje. Je stažena z APKpuru bez problému.Mapy Google nepoužívám.Mapy.cz a Yandex maps jsou alternativa.Facebook appku nemám .Mě stačí web. Browser mám Opera touch ,případně Yandex. Poznámky provádím přes Operu. Email to je jasné -cokoliv.Neměl by být problém bez… Číst vice »

lukass71
Uživatel
lukass71
Offline

„Neměl by být problém bez Amického sw fungovat“
Ze neuhodnes, kde i ciste AOSP vzniklo? To ze na to Huawei hodi svuj iOS-like skin a nacpe tam svuj cinsky store z najednou neudela cisty cinsky SW.
A to s bankovnima appkama.. Spousta bank uz dneska jede vyhradne pres aplikace – vcetne potvrzovani plateb a podobne.

prcko
Uživatel
prcko
Offline

Ono to tak jednoduché nebude. Väčšine užívateľov sa to čo ty popisuješ nebude chcieť robiť. Chcú kúpiť rozbaliť a fungovať.

Dealler
Uživatel
Dealler
Offline

Přesně a spoustu výrobců jim to taky nabízí.

Michal
Anonym
Michal
Offline

Takových pítšovin kvuli nějaký tuctový čínský značce? Jednodušší je se na celej Huawei vykašlat a koupit něco serioznějšího.

Paza
Anonym
Paza
Offline

Tak můžeš nám teda poradit kterou značku koupit,,, co není vyrobena v Číně,,, jen ne to hnusné jabko…