Domů » Bleskovky » Huawei má patent na novou variantu Mate X s vnitřním displejem

Huawei má patent na novou variantu Mate X s vnitřním displejem

Společnost Huawei se v rámci možností snaží běžně fungovat, byť sankce uvalené americkým ministerstvem obchodu na ní mají zásadní vliv. Čínská firma ale zatím vydává nové smartphony, aktualizuje (a bude aktualizovat) ty stávající, a dokonce přemýšlí o těch budoucích; jedním z nich by mohl být nástupce ohebného modelu Mate X.

Nepřehlédněte – Huawei Mate X: nadčasová skládačka s ohebným displejem (první dojmy)

Huawei Mate X s ohebným displejem uvnitř

Světová organizace duševního vlastnictví před třemi dny zveřejnila patent na nový ohebný smartphone, který se modelu Mate X podobá, avšak má jinak umístěné displeje. Ten ohebný se má nacházet na vnitřní straně, takže bude lépe chráněn vůči vnějším vlivům; na druhou stranu ale bude zapotřebí vyřešit problém s potřebným rádiusem zaoblení.


huawei mate x 2

Na vnější straně se pak má nacházet klasický displej, oproti Samsungu Galaxy Fold však má vyplňovat prakticky celou plochu. Jediná strana bez displeje má být ta, která v zavřeném stavu přiléhá k vystouplému pruhu s hlavním fotoaparátem, pro pořízení autoportrétu tak bude nutné telefon rozevřít.

huawei mate x 2 2

I pro tuto patentovou přihlášku ale platí to, co pro všechny ostatní – výrobce si možná jen chrání řešení, které v budoucnu vůbec nemusí využít. Trh zatím netrpělivě vyhlíží původní ohebný Mate X, jehož příchod byl po problémech Samsungu Galaxy Fold odložen na září.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
avatar
600
  Sledování diskuze  
Upozornit na