Domů » Bleskovky » Huawei má chytré řešení, jak instalovat chybějící aplikace. Má to ale háček

Huawei má chytré řešení, jak instalovat chybějící aplikace. Má to ale háček

Na nových telefonech značky Huawei nenajdete služby a aplikace Google, což je na západních trzích poměrně značky handicap. Čínský gigant sice aktivně vyvíjí svůj vlastní ekosystém postavený okolo obchodu App Gallery, ovšem obrovskou spoustu populárních aplikací v něm nenajdete, zejména ty s americkým původem.

Huawei Mate 30 Pro
Huawei Mate 30 Pro (zdroj: SMARTmania)

Google aplikace na telefonech Huawei? Jde to, ale…

Huawei hledá všemožné kličky, jak tento nedostatek alespoň částečně zmírnit. Tou poslední je aplikace AppSearch (v němčině AppSuche), kterou najdete v AppGallery. Tento prográmek dělá jednoduchou věc – prochází různá úložiště APK souborů a nabízí jejich přímé stažení a instalaci do telefonu. Aplikace prohledává následující zdroje:

  • Amazon App Store
  • APKMirror
  • APKMonk
  • APKPure
  • Huawei AppGallery
  • Oficiální web aplikace (pokud existuje)

Instalace aplikací „bokem“ není ve světě Androidu nic nového, tato aplikace ovšem činí celý proces automaticky. Stále je však nutné brát v potaz, že se nejedná o příliš bezpečnou praktiku; tímto způsobem se vám do telefonu může dostat podvržená aplikace, která nadělá více škody než užitku. Nehledě na to, že u aplikací nainstalovaných touto cestou nebudou fungovat automatické aktualizace a aplikace vyžadující provázání s Google službami se nespustí vůbec.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

2 komentářů

  1. Jojo, to duveru u tehle spolecnosti urcite zvysi. Kdyz ti oficialne doporuci at instalujes appky bokem.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).