Domů » Bleskovky » Huawei je největším výrobcem smartphonů na světě. Dlouho se ale zřejmě radovat nebude

Huawei je největším výrobcem smartphonů na světě. Dlouho se ale zřejmě radovat nebude

V posledních letech panovalo jedno poměrně spolehlivé pravidlo – ať se trh se smartphony choval jakkoliv, společnost Huawei vždy vykazovala růst. Čínský gigant neohroženě mířil žebříčkem největších výrobců vzhůru, poté ale zasáhla americká administrativa a přistřihla Huawei křidélka. Zdálo se, že první příčka patřící Samsungu zůstane nepokořena, nicméně poté přišla pandemie COVID-19 a trh s mobilními telefony značně pokřivila. A podle agentury CounterPoint na tom nejvíce vydělala firma Huawei.

Huawei byl v dubnu největším výrobcem smartphonů na světě

Čínský gigant se údajně usadil na trůn největších výrobců smartphonů letos v dubnu, kdy mu patřil tržní podíl 19 procent, zatímco Samsung v tomto měsíci uzmul 17 procent trhu. Prodeje telefonů Huawei táhl zejména čínský trh, na kterém nejsou restrikce ze strany USA tolik cítit, na absenci Google služeb a aplikací jsou tamní uživatelé zvyklí. Čínský trh se také jako první vzpamatoval z pandemie nového koronaviru; zatímco prodeje telefonů konkurenčních značek na západních trzích zažily prudký pád, telefony Huawei si postupně podmaňovaly čínský trh.

Huawei P40 Pro
Huawei P40 Pro (autor: Petr Uhlíř)

I přes tento dílčí úspěch se ale Huawei příliš radovat nemůže; americké sankce nadále přetrvávají a navíc dochází k jejich zpřísnění, zejména v oblasti dodávek mobilních čipů. Západní trhy se navíc také začínají oklepávat z pandemie COVID-19, takže lze předpokládat, že prodeje telefonů ostatních značek se rovněž začnou vracet do normálu.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Subscribe
Upozornit na
guest
13 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments