Domů » Bleskovky » Huawei FreeBuds Pro oficiálně: bezdrátová sluchátka s ANC, která útočí na AirPods Pro

Huawei FreeBuds Pro oficiálně: bezdrátová sluchátka s ANC, která útočí na AirPods Pro

Společnost Huawei v rámci dnešní tiskové konference představila mimo jiné také nová bezdrátová sluchátka s názvem FreeBuds Pro. Vyznačují se zejména aktivním potlačením okolního hluku a v porovnání se standardní verzí Freebuds nabízejí pozměněný design, který se začal vzdalovat od konkurenčních AirPods od Applu.

huawei freebuds pro 6

Zda vám padnou, zjistí aplikace

Z pohledu designu si sice Huawei od konkurence odpoutal, zato si však od ní „vypůjčil“ poměrně užitečné funkce. FreeBuds Pro tak například umí otestovat, zda vám správně sedí v uších. Dopomáhá jim k tomu integrace v aplikaci Huawei AI Life, která nezkušenému uživateli poradí, jakou velikost špuntů by měl použít.

Nová definice aktivního potlačení hluku

Podle Huawei se jedná vůbec o první bezdrátová sluchátka s „inteligentním dynamickým potlačením hluku“. Díky této funkci dokážou sluchátka automaticky detekovat prostředí, v němž se právě nacházíte, a na základě toho přepínat mezi třemi dostupný režimy pro optimální potlačení okolního hluku. Huawei udává, že sluchátka potlačí hluk o síle až 40 dB, což má být více než v případě AirPods Pro.

Výrobce navíc opatřil sluchátka silikovými košíčky, které by měly softwarové potlačení šumu ještě umocňovat. V balení naleznete tři páry různě velkých silikonových špuntů, aby si je mohl každý uživatel přizpůsobit vlastní velikosti ucha.

HUAWEI FreeBuds Pro - Redefine Noise Cancellation

Sluchátka rovněž podporují gesta, s jejichž pomocí snadno aktivujete například zmiňované aktivní potlačení šumu, nastavíte hlasitost, přijmete hovor či přepnete muziku.

Nožka sluchátek, která je v porovnání s předchozím modelem o poznání kratší a hranatější, je totiž citlivá na dotek. Posouváním prstu nahoru a dolů můžete ovládat hlasitost, což lze považovat za odklon od ovládacích prvků založených výlučně na klepnutí, které známe z většiny sluchátek.

Huawei FreeBuds Pro: výdrž baterie, cena a dostupnost

Sluchátka jsou dostupná ve třech barevných variantách – černé, bílé a stříbrné. Se zapnutým aktivním potlačením šumu prý FreeBuds Pro vydří 4,5 hodiny poslechu, pakliže tuto funkci vypnete, měli byste se dostat až na 7 hodin. V kombinaci s nabíjecím pouzdrem byste měli získat výdrž až 30 hodin, se zapnutým potlačením hluku 20. Sluchátka budou dostupná od října za cenu 4 999 Kč včetně DPH.

Marek Bartík

Redaktor serveru SMARTmania.cz a brněnský student. Vedle toho velký fanoušek videoher, jehož nepřestává udivovat jejich překotný vývoj. Svět kolem nás plyne takovou rychlostí, že se za ním mnohdy nestačíme otáčet, čímž se pro nás stává nepostižitelným.

Diskuze k článku

  1. za me docela nuda ty sluchatka. a anc tady proste nemůže fungovat dobře.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).