Domů » Bleskovky » Huawei chystá ohebnou novinku, která půjde po krku Galaxy Z Flip 3

Huawei chystá ohebnou novinku, která půjde po krku Galaxy Z Flip 3

Čínský gigant Huawei to s inovacemi na poli chytrých telefonů nevzdává. Jeho řada Mate X se snaží konkurovat úspěšným ohebným Samsungům, seč jí síly stačí, a nyní to podle uniklých informací vypadá, že dostane významnou posilu v podobě zcela nové řady Mate V.

huawei mate x2
Huawei Mate X2 je prozatím posledním ohebným telefonem čínského giganta

Jak už název napovídá, Huawei Mate V by měl tvořit přímou konkurenci „véčku“ od Samsungu, konkrétně aktuálnímu modelu Galaxy Z Flip 3. Prozatím se spekuluje pouze o použití čipsetu HiSilicon Kirin 9000, což nicméně není velké překvapení. V tuto chvíli však není jasné, zda bude nasazený čipset podporovat pouze LTE, nebo Huawei nasadí také 5G variantu.

Žádné konkrétnější informace bohužel nejsou k dispozici, nicméně Huawei by svůj první smartphone s vertikálním ohybem měl představit na speciální akci už 21. října.

Michael Chrobok

Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

2 komentářů

  1. Chce konkurovat? Jak? Bez google a UTG????

  2. Bez Google služeb to je nuda. I kdyby to stálo 15k.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).