Huawei chystá další ohebný telefon. Jeho jméno naznačuje tvar konstrukce

Mate Xs clanek

Čínská společnost Huawei se do segmentu ohebných telefonů vydala v roce 2019, když představila model Mate X. Tento tablet, který jste ohybem změnili na smartphone, přišel ve stejný rok jako Samsung Galaxy Fold. Letos na jaře jsme se dočkali nástupce a model Mate Xs přidal drobná vylepšení. Huawei nad ohebnými telefony ani přes slabé prodeje nezlomil hůl a údajně se dočkáme dalšího přírůstku do rodiny Mate.

huawei mate v
Ochranná známka na název Huawei Mate V naznačuje příchod dalšího ohebného telefonu od čínského výrobce

Tip pro vás: Fotíme s ohebným telefonem: velký test fotoaparátu Huawei Mate Xs

Z vyplněné přihlášky vyplývá pouze pojmenování Huawei Mate V a datum podání. To proběhlo teprve pár dní zpátky a jedná se tedy o čerstvou informaci. Je dost pravděpodobné, že ohebný telefon, který se od Huawei očekává někdy v druhé polovině letošního roku, převezme jméno Huawei Mate V. Písmeno na konci označení modelu by mohlo napovídat „véčkovou“ konstrukci. Stejný způsob ohybu využívá i Samsung Galaxy Z Flip a reinkarnovaná Motorola Razr (2020).

Autor článku
David Skopal
Redaktor SMARTmania.cz a externí copywriter žijící v Brně. Nadšenec do technologií, smartphonů a gadgetů. Fanoušek OnePlus. Mám rád vaření a dobré jídlo. Ve volném čase hraju badminton a chodím plavat.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku