Domů » Bleskovky » Huawei chce měřit krevní tlak chytrými hodinkami. V Číně běží první testy

Huawei chce měřit krevní tlak chytrými hodinkami. V Číně běží první testy

Jednou ze stěžejních funkcí chytrých hodinek je vedle měření sportovních aktivit a správy notifikací také sledování zdraví. Zatímco standardem je dnes sledování tepu, okysličení krve a EKG, budoucnost pomalu, ale jistě směřuje i k měření krevního tlaku. Na tomto poli nejvíce experimentuje korejský Samsung, nicméně ani čínský Huawei nechce nechat jedno z mála odvětví spotřební elektroniky, ve kterém se mu daří, jen tak bez povšimnutí.

Huawei Watch GT 2 Pro 001
Dočkáme se měření tlaku v Huawei Watch GT 3?

Na čínské sociální síti Weibo prozradil plány He Gang, ředitel divize mobilních telefonů v Huawei. Ten se pochlubil informací, že zařízení sledující krevní tlak úspěšně prošlo prvními registračními testy. Nyní následují klinické testy, po kterých bude jasné, zda Huawei nasadí měření krevního tlaku do svých chytrých hodinek už ve druhé polovině letošního roku. O způsobu, jakým hodinky Huawei měří krevní tlak, nepadlo ani slovo, nicméně se dá předpokládat, že tak činí podobně jako chytré hodinky od Samsungu.

Huawei Watch GT 2 Pro 017
K měření okysličení krve se brzo možná přidá také měření tlaku

Ty se potřebují pro měření zkalibrovat s certifikovaným tlakoměrem každé 4 týdny pro zajištění optimálních výsledků. Je zde také možnost, že Huawei tuto nutnost kalibrace pro měření tlaku vyžadovat nebude. Co rovněž nevíme, je, kdy se měření dočkáme. Je velmi pravděpodobné, že Huawei tuto funkci nejprve spustí v domovské Číně, než ji uvede do zbytku světa. Pro provozování této funkce v Evropě a Spojených státech je rovněž potřeba získat další certifikace, což uvedení na trh notně opozdí.

Michael Chrobok

Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

Diskuze k článku

  1. Prosím Vás vzbuďte se, takové hodinky jsem koupil již před 3 roky. Měření tlaku krve je standard. Trochu jiné to je s průběhy ve dni, to každá aplikace nemá.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).