Domů » Bleskovky » Chytré hodinky od Samsungu dostanou unikátní zdravotní funkci

Chytré hodinky od Samsungu dostanou unikátní zdravotní funkci

Chytré hodinky Samsung Galaxy Watch Active 2 byly představeny loni v srpnu, přesto svůj potenciál ještě zcela neotevřely. Korejský výrobce už při uvedení přislíbil, že počátkem letošního roku do nich dorazí funkce elektrokardiogram, avšak její implementace (patrně spojená se schvalovacími procesy zdravotnických organizací) evidentně trvá o něco déle.

Samsung Galaxy Watch Active 2 16

Hodinky od Samsungu se naučí měřit krevní tlak

EKG však není jedinou funkcí, kterou hodinky Watch Active 2 dostanou; Samsung nově potvrdil, že se v budoucnu můžeme těšit i na monitoring krevního tlaku. Ten bude podporován na aktuálním hardwaru, avšak pro úvodní kalibraci si budete muset obstarat klasický tlakoměr a údaje z něj zadat v rámci tří měření do aplikace Samsung Health Monitor.

Samsung Health Monitor : Blood Pressure

Krevní tlak je poté měřen senzory tepové frekvence, přičemž měření tlaku probíhá analýzou pulzních vln. Vztah mezi těmito veličinami si Samsung nechal ověřit u zdravotnických organizací, aplikace Health Monitor získala od jihokorejského ministerstva pro bezpečnost potravin a léčiv (MFDS) certifikát softwaru pro lékařské zařízení schopné měřit srdeční tlak.

Pokud vše dobře půjde, bude měření krevního tlaku na hodinkách zpřístupněno ve třetím kvartálu tohoto roku. Potěšující je, že tato funkce nebude (na rozdíl od EKG) dostupná pouze na Galaxy Watch Active 2, ale i na vybraných starších modelech včetně Galaxy Watch.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

3 komentářů

  1. Mne by stacilo, keby bolo mozne spustit na tych hodinkach alespon inline brusleni…

  2. A kdy se hodinkami začne platit!! To by byla trefa do černého ☝️

  3. nadherne hodinky, ktore az budu mat vsetky funkcie dostupne, uz budu stare a nebudem ich mat

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).