Cena:

Chytré hodinky od Samsungu dostanou unikátní zdravotní funkci

Samsung Galaxy Watch Active 2 21

Chytré hodinky Samsung Galaxy Watch Active 2 byly představeny loni v srpnu, přesto svůj potenciál ještě zcela neotevřely. Korejský výrobce už při uvedení přislíbil, že počátkem letošního roku do nich dorazí funkce elektrokardiogram, avšak její implementace (patrně spojená se schvalovacími procesy zdravotnických organizací) evidentně trvá o něco déle.

Samsung Galaxy Watch Active 2 16

Hodinky od Samsungu se naučí měřit krevní tlak

EKG však není jedinou funkcí, kterou hodinky Watch Active 2 dostanou; Samsung nově potvrdil, že se v budoucnu můžeme těšit i na monitoring krevního tlaku. Ten bude podporován na aktuálním hardwaru, avšak pro úvodní kalibraci si budete muset obstarat klasický tlakoměr a údaje z něj zadat v rámci tří měření do aplikace Samsung Health Monitor.

Samsung Health Monitor : Blood Pressure

Krevní tlak je poté měřen senzory tepové frekvence, přičemž měření tlaku probíhá analýzou pulzních vln. Vztah mezi těmito veličinami si Samsung nechal ověřit u zdravotnických organizací, aplikace Health Monitor získala od jihokorejského ministerstva pro bezpečnost potravin a léčiv (MFDS) certifikát softwaru pro lékařské zařízení schopné měřit srdeční tlak.

Pokud vše dobře půjde, bude měření krevního tlaku na hodinkách zpřístupněno ve třetím kvartálu tohoto roku. Potěšující je, že tato funkce nebude (na rozdíl od EKG) dostupná pouze na Galaxy Watch Active 2, ale i na vybraných starších modelech včetně Galaxy Watch.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.