Domů » Bleskovky » Huawei Ascend W3 s Windows Phone 8 má být představen na letošním CESu

Huawei Ascend W3 s Windows Phone 8 má být představen na letošním CESu

Přestože téměř 90 % mobilních telefonů s operačním systémem Windows Phone prodává finská společnost Nokia, ani ostatní výrobci, dávající přednost zejména operačnímu systému Android, nedávají od dlaždicového systému ruce zcela pryč. V tomto týdnu se objevila zpráva, že nové přístroje s tímto operačním systémem chystají Sony a ZTE, podle posledních zpráv by se k nim měla již na CES 2014 přidat čínská společnost Huawei.

 

Ta údajně chystá pokračovatele svého modelu Ascend W2, který se v Evropě začal prodávat teprve loni v listopadu. Huawei Ascend W3, jak by se novinka mohla jmenovat, se má od svého předchůdce lišit především tenkým hliníkovým tělem a větším displejem. Design přístroje má vycházet z modelů Ascend D2 a P6, výbavou má tento telefon spadat do střední třídy. Displej má mít úhlopříčku 4,5 palce a nabídnout rozlišení HD (1280 × 720 pixelů). Očekává se rovněž podpora LTE a 8 Mpx fotoaparát. Operačním systémem by měl být Windows Phone 8 s GDR3, dřívější spekulace počítaly již s verzí 8.1.

 

Server CNBeta přinesl informaci, že společnost Huawei pracuje i na modelu s Windows Phone s vyšší výbavou, vycházející právě z telefonu Ascend D2. Měl by nabídnout 5 palcový Full HD displej, 32 GB úložného prostoru a 13 megapixelový fotoaparát. Podrobnější informace o připravovaných produktech a datech jejich uvedení na trh bychom se měli dozvědět již příští týden na veletrhu CES 2014.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

9 komentářů

 1. mimonaut (neregistrovaný)

  Tak to by byla pecka. Ve WP portfoliu žiletky typu P6 znatelně chybí.

 2. A ještě dvě SIM, abych měl firemní i soukromý telefon vyřešený a mohu vyměnit HD7…

  • Daniel Stiegler

   Snad se už brzy objeví dual-SIM Lumia…

  • Dual-simu je v nabidce dostatek a neni duvod lpet na jednom konkretnim systemu ;-)

  • Asi jak pro koho, že? :-)

  • Najednou je špatně, že někdo chce konkrétní OS?

  • Aaron: když dotyčný píše Lumia, tak chce asi konkrétní OS.

  • Tak já nechci flame. Android jsem měl jen půjčený na chvíli, takže jej nebudu nijak hodnotit (tak jako hodnotí Androidisti WP, který přitom neměli v ruce), ale skutečně, WP mi vyhovuje natolik, že jej měnit nechci.

   O L630 jsem četl, ale tak nějak se mi Lumie moc nelíbí. Takový vzhled Huawei P6 je fajn…

  • Nebojte, dockate se. Nokie pry chysta dual-sim lowend pro Afriku a rozvojove zeme :-)

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).