Huawei Ascend W1 s Windows Phone 8 se odhaluje na oficiálním renderu

Vypadá to, že model Lumia 820 od Nokie bude mít brzy dalšího výrazného konkurenta. Huawei totiž chystá vlastní smartphone s Windows Phone 8, který se na trhu objeví pod označením Ascend W1. Vybavený bude čtyřpalcovým WVGA displejem, 5Mpx fotoaparátem doplněným přední VGA kamerkou pro videohovory. Uvnitř pak najdeme dvoujádrový procesor o taktu 1,2 GHz, 400MHz GPU, 512 MB paměti RAM, 4 GB vnitřního úložiště a 2 000 mAh akumulátor.

blank
Ascend W1 nebude dostupný jen v modré, ale také černé, žluté a červené barvě 

Před několika dny se na internet dostaly nepříliš kvalitní fotografie prototypu a dnes pro vás máme finální render telefonu, který se v Huawei také nepodařilo uhlídat. S uvedením na trh se počítá v průběhu tohoto roku a důležitým faktorem při boji s konkurencí bude cena. Lumia 820 by se měla na trhu objevit za cenu okolo 11 490 Kč včetně DPH, tak uvidíme, jakou cenovou politiku zvolí Hauwei, ale tipujeme, že Ascend W1 bude o několik tisícovek levnější.

blank blank blank

Zdroj

Autor článku blank
Jiří Hrma
Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytré domácnosti, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů. Jaká zařízení aktuálně používám?

Kapitoly článku