TOPlist

Huawei Ascend P2 představen: Půjde ovládat i v rukavicích

Od Huawei bylo očekáváno představení několika zařízení, nakonec jsme se však dočkali jen odhalení modelu Huawei Ascend P2 s atraktivní cenovkou okolo 12 500 Kč a hardwarem z roku 2012.

Huawei si na dnešní den jako jeden z mála výrobců připravil samostatnou tiskovou konferenci, na které odhalil klíčový model pro letošní rok. Kolegové Jiří Hrma a Richard Streit jsou bohužel teprve v letadle do Barcelony, a tak zatím budeme muset využít jiných zdrojů. Naštěstí si pro nás čínský výrobce připravil facebookovou aplikaci, která je průběžně aktualizována o nové informace z tiskové konference. Pojďme se tedy podívat, čím se letos bude Huawei snažit konkurovat svým soupeřům. Výrobce na konferenci připomněl i systém označování telefonů, kdy řada P se zaměřuje na design a módu, G na poměr cena/výkon, Y na co nejnižší cenu a D pro nekompromisní výbavu. Huawei také mluvil o svých plánech do budoucna, mezi něž patří i větší zaměření na segment špičkově vybavených smartphonů.

 Řeidtelka mobilní divize Amy Lou nyní mluví o budoucnosti značky

Huawei Ascend P2: “Nejrychlejší” smartphone na světě

Podle očekávání proběhlo představení nového telefonu Huawei Ascend P2, který výrobce otituloval jako nejrychlejší smartphone světa. Za to vděčí podpoře LTE 4. kategorie, které nabídne rychlost downloadu až 150 Mbps. To je potencionálním zákazníkům žijícím v České republice poměrně k ničemu, jelikož země zatím není plně pokryta ani sítěmi 3. generace a LTE je spíše snem, než nejbližší budoucností. Přístroj je ale vybaven dvojitým přijímačem WiFi a tak i práce s internetem pomocí tohoto připojení bude rychlejší, než jsme z nynějších smartphonů zvyklí. Během připojení navíc Ascend P2 umí být až o 20 % úspornější, než konkurence. Mezi další specifikace telefonu zaměřeného z velké části i na vzhled patří 4,7palcový HD displej (1280 x 720 px) krytý sklem Gorilla Glass 2, který bude možné díky technologii Magic Touch ovládat i v rukavicích. Působivá je také nejvyšší hodnota jasu, jež činí až 500 nit. Čtyřjádrový procesor z vlastní stáje K3V2 na frekvenci 1,5 GHz doplní 1 GB operační paměti.

    

Zajímavě vypadá i fotoaparát, jenž nabídne 13Mpx snímač s BSI senzorem a možností vytvářet fotografie v HDR a pokročilým digitálním zoomem, u něhož nebude tak patrná ztráta kvality obrazu. Nezapomnělo se tentokrát ani na hardwarovou spoušť nacházející se na pravém boku a video bude možné zaznamenat ve fullHD rozlišení. Nebude chybět ani podpora NFC a za zmínku určitě stojí i vestavěná 2420mAh baterie, která by v kombinaci s technologiemi pro šetření energie měla zajistit obstojnou výdrž. A pokud dojde na vybití, přichází vhod podpora rychlonabíjení. Telefon bude vybaven operačním systémem Android ve verzi 4.1 “Jelly Bean” a nadstavbou Emotion UI, jež do systému přinese spoustu nových funkcí a více možností přizpůsobení spolu s vestavěným manažerem témat. Zajímavě vypadá funkce Smart Reading, kdy označený text budete kromě zkopírování moct například přeložit nebo nechat opravit. 

   

Telefon zaujme tloušťkou pouhých 8,4 mm a nemusí se stydět ani za váhu pouhých 122 gramů. Do prodeje v Evropě se Huawei Ascend P2 dostane během 2. čtvrtletí a dostupnost v České republice je rozhodně ve hře. První by se měli dočkat zákazníci francouzského operátora Orange, u něhož by telefon měl být skladem během června 2013. Cena byla stanovena na 399 €, což je v přepočtu asi 10 000 Kč. To v praxi znamená, že ani v našich luzích a hájích by finální částka neměla přesáhnout nějakých 12 500 Kč (včetně DPH). K dispozici budou dvě barevné varianty a to černá a bílá. 

-

  

Oproti očekáváním se Huawei Ascend P2 nakonec stal jediným představeným zařízením a je to škoda, jelikož minimálně v segmentu tabletů má výrobce stále co dohánět. Nezbývá, než doufat, že útočištěm pro Ascend P2 ale i Ascend D2, Ascend Mate se stane také Česká republika.

Autor článku Martin Pavlović
Martin Pavlović
O technologie se zajímám odjakživa. Kromě nich mě baví také urbanismus a městská mobilita, hudba a společenská témata. Nejraději trávím čas v sedle kola, na kulturních akcích, s analogem v ruce nebo doma u knih, filmů i videoher.

Kapitoly článku