TOPlist

HTC Vox: Smartphone s vysouvací QWERTY klávesnicí a WM Crossbow

Domovská stránka webu SMARTmania.cz

HTC VoxV poslední době jsou zařízení s QWERTY klávesnicemi stále oblíbenější, až doposud však byla hardwarová klávesnice výhradně záležitostí PocketPC platformy. To hodlá společnost HTC změnit v druhém čtvrtletí roku 2007, kdy by měl na trh přijít HTC Vox, první Windows Mobile Smartphone s výsuvnou klávesnicí. Podle dostupného renderu to vypadá, že Vox vychází z již dříve představeného zařízení HTC Libra, o kterém jsme vás informovali v této bleskovce.

HTC Vox bude také jedním z prvních smartphone telefonů, který poběží na operačním systému Windows Mobile 6.0 (Crossbow). Díky tomu v něm nalezneme kancelářský balík Office Mobile (Word, Excel, Powerpoint). Kvůli nárokům operačního systému se paměť RAM zvětšila na pěkných 96MB, těm sekunduje klasických 128MB ROM. O zobrazování se postará QVGA displej s úhlopříčkou 2.4\”, s ním bude samozřejmě možné pracovat jak v klasickém Portrait módu, tak i v Landscape režimu, do kterého se překlopí po vysunutí klávesnice. Telefonní část zajišťuje čtyřpásmový GSM modul, nechybí podpora EDGE a GPRS. Na UMTS se ale bohužel zapomnělo. Bezdrátovou konektivitu zajištují moduly Wi-Fi 802.11b/g a Bluetooth. Fotografie a video bude možné pořizovat 2Mpx fotoaparátem, paměť bude dále možné rozšířit microSD kartami.

-

Vox je svým způsobem revoluční smartphone (klasická + qwerty klávesnice, WM \”Crossbow\”, 96MB RAM, rotace displeje), a pokud nebude jeho cena příliš vysoká, můžeme od něj očekávat poměrně široké rozšíření mezi uživateli. Nebo si myslíte, že HTC Vox nemá šanci uspět a raději byste sáhli po nějakém PocketPC ?

Zdroje: MSmobiles, SmartphoneThoughts

Autor článku Jiří Hrma
Jiří Hrma
Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytré domácnosti, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

Kapitoly článku