HTC útočí s extra výkonným modelem Touch HD (256 MB RAM, WVGA displej, 5 MPx)

Domovská stránka webu SMARTmania.cz

HTC Touch HD, přichází nový král na poli WM komunikátorůV posledních dnech se na internet dostaly specifikace hned dvou připravovaných komunikátorů tchajwanského giganta HTC. První, low-endový model s kódovým označením Opal příliš mnoho pozornosti nezískal, což ale neplatí u novinky Touch HD, která se podle zveřejněných hardwarových řadí mezi naprostou špičku a zatím nemá mezi okolními výrobci konkurenci.

HTC Touch HD je po dlouhé době komunikátor, který svým displejem dokonale využije celou přední stranu, dokonce se zde nevešel ani ovládací joystick, celý systém se tedy, podobně jako u iPhonu, bude ovládat převážně přes displej; stylus naštěstí chybět nebude. Ten nabídne velice jemné WVGA rozlišení (800×480px) a zobrazí standardních 65k barev, informace o velikosti úhlopříčky zatím zveřejněny nebyly, nicméně podle fotografií lze soudit, že půjde o 3 – 3.5″ displej. Pod ním nalezneme pouze kvartet kláves; dvě pro příjem/ukončení hovoru, tlačítko Zpět a klávesu Domů. HD bude pracovat s poslední verzí systému Windows Mobile 6.1 Professional. Opravdu svižný chod zajistí procesor od Qualcommu (7201A) s taktem 528 MHz a vlastní 32 MB pamětí.

-

Pohádkové parametry?
Pro uživatelská data bude k dispozici 512 MB Flash ROM, jak tomu ale bývá, určitou část si ukrojí soubory operačního systému a v reálu tak bude volných zhruba 320 MB. S operační pamětí na tom HD také nebude vůbec špatně, 288 MB RAM (respektive 256 MB, jelikož 32 MB je vyhrazeno pro CPU) plně postačí pro spuštění velkého množství aplikací a procesů. Chybět samozřejmě nebude ani slot na micro SDHC karty, vnitřní paměť zařízení tak bude možné rozšířit až na teoretických 32 GB.

-

-
Hardwarové parametry vypadají velice lákavě

Podle fotografií to vypadá, že Touch HD nebude žádný drobeček, papírové parametry ale zas tak špatně nezní, ostatně posuďte sami – 115×62.8×12 mm, zejména tloušťka je velice příjemná. údaje o hmotnosti zatím zveřejněny nebyly. Telefonní funkce zajistí čtyřpásmový GSM modul s podporou GPRS/EDGE třídy 10, a jak tomu u moderních komunikátorů bývá, chybět nebude ani UMTS/HSDPA. Na zadní straně najdeme objektiv 5 MPx fotoaparátu, bohužel bez přisvětlovací diody. Kamerka na přední straně je primárně určena pro videohovory a disponuje VGA rozlišením.

-
Srování velikostí (s Apple iPhone, Samsung Omnia, HTC touch Pro a Touch Diamond)

V uniklé specifikaci chybí zmínka o Wi-Fi, nepředpokládám ale, že by u takto vybaveného zařízení bezdrátový modul chyběl, to by si výrobce nedovolil, zvláště když je součástí Qualcomm chipsetu. Bluetooth bude k dispozici ve verzi 2.0 (včetně A2DP a EDR). GPS modul od Qualcommu nabídne výbornou citlivost a rychlou fixaci pozice, Touch HD díky prostornému displeji poslouží jako výborná navigace, otázkou ale zůstává, jak si navigační programy s tímto atypickým rozlišením displeje poradí. O přísun energie se postará akumulátor s kapacitou 1350 mAh, třešničkou na dortu je 3,5 mm výstup na sluchátka.

Hardwarové parametry
OS: Windows Mobile 6.1 Professional
Telefon: čtyřpásmový GSM (GPRS/EDGE), UMTS/HSDPA
Komunikace: Wi-Fi 802.11b/g (pravděpodobně), Bluetooth 2.0
Procesor: Qualcomm 528 MHz (32 MB vlastní paměť)
Displej: dotykový TFT, WVGA (800×480px), 65k barev, úhlopříčka 3 – 3,5″
GPS: ano, Qualcomm, 20 kanálů
Paměť: 512 MB ROM/288 MB RAM
Pam. karty: ano, micro SDHC
Fotoaparát: 5 MPx, autofocus, makro, bez přisvětlovací diody; přední VGA kamerka
Rozměry: 115×62.8×12 mm
Baterie: 1350 mAh
Další informace: 3,5 mm výstup na sluchátka

-

-
Displej nabídne velice jemné rozlišení a velkou úhlopříčku. Ideální nejen pro surfování na internetu

V sytému nebude chybět ani oblíbené TouchFLO prostředí včetně 3D pluginu na obrazovku Dnes, které oproti aktuální verzi nabídne několik vylepšení, důkazem může být například upravená záložka s informacemi o počasí. Výraz „In stores for Santa” značí, že bychom se uvedení Touche HD měli dočkat ještě před Vánoci, pro mnohé se tedy tato novinka stane ideálním vánočním dárkem.

-

Zdroj: MoDaCo

Autor článku Jiří Hrma
Jiří Hrma
Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytré domácnosti, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

Kapitoly článku