HTC Universal: Utažení vyviklaného kloubu

Qtek 9000HTC Universal je zařízení velice ojedinělé konstrukce, a pokud jej používáte delší dobu, nevyhnete se určitému opotřebení mechanismu kloubu, který se stará o otáčení displeje. Naštěstí se dá kloub velice jednoduše utáhnout, není k tomu potřeba žádné speciální nářadí, o čemž se přesvědčíte na přiloženém videu. K samotnému procesu budete potřebovat pouze malý křížový šroubovák (já jsem použil sadu hodinářských šroubováků, kterou je možné sehnat za necelých 70,-Kč), pokud ale doma nic podobného nemáte, můžete použít třeba hrot nože. Tento zásah provádíte na vlastní nebezpečí, a v žádném případě neneseme jakoukoliv zodpovědnost za případné škody.

Správného dotažení kloubu docílíte dotažením tří malých šroubků, které se nacházejí na hraně kloubu (viz. fotografie). Mnohdy stačí dotáhnout pouze jeden šroubek, který se nachází na dílu s klávesnicí. Pokud to nepomůže, můžete samozřejmě dotáhnout ještě zbylé dva, které najdete na protilehlé straně dílu s displejem. Po dotažení se displej přestane nepříjemně viklat. Při utahování si dejte pozor, aby vám hrot šroubováku nesklouzl, a vy si nepoškrábali kryt přístroje.

1 2 3

Videoukázka

Autor článku Jiří Hrma
Jiří Hrma
Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytré domácnosti, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

Kapitoly článku