Domů » Bleskovky » HTC U11+ byl původně vyvíjen jako Pixel 2 XL, Google si jej ale nakonec nechal vyrobit od LG

HTC U11+ byl původně vyvíjen jako Pixel 2 XL, Google si jej ale nakonec nechal vyrobit od LG

Společnost HTC včera představila nový smartphone nazvaný U11+ (více informací), který nově tvoří vrchol portfolia tchajwanské značky. Příběh tohoto telefonu se ale měl psát zcela jinak.

V dubnu letošního roku se spekulovalo, že Google v letošním roce představí hned tři smartphony Pixel, neboť se na oficiálním webu Android Open Source Projectu (AOSP) objevily tři nové kódové názvy chystaných zařízení – Walleye, Taimen a Muskie (více informací). Zatímco z prvních dvou jmenovaných názvů se skutečně vyklubala druhá generace Pixelů, projekt Muskie byl zrušen. Včera ale vstal z mrtvých.

Google podle informací serveru TheVerge pro letošní rok plánoval dva Pixely, přičemž oba měla vyrobit společnost HTC. Výrobu většího z nich však Google na poslední chvíli přenechal LG, údajně kvůli levnější produkci. HTC však již mělo pro tento telefon připravené komponenty, a ty využilo právě pro výrobu modelu HTC U11+. Z tohoto důvodu má představená novinka odlišný design od svých předchůdců, zejména užší a vyšší displej a čtečku otisků prstů na zadní straně.

Redaktoři serveru Engadget se na tuto skutečnost zeptali na tiskové konferenci přímo prezidenta HTC Chialina Changa. Ten označil položenou otázku za příliš těžkou a po delší odmlce odvětil, že nemůže komentovat produkty společnosti Google. Je tedy vysoce pravděpodobné, že smartphone HTC U11+ měl původně přijít s odlišným designem zad, na němž by se skvělo logo Google. Po problémech skutečného Pixelu 2 XL si možná v Google trhají vlasy, že nakonec zvolili řešení od LG.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

7 komentářů

 1. Obrovská chyba od Googlu, hlavně kvůli otřesnému amoledu na Pixel 2 XL. Toto U11+ s čistým androidem by byla topka.

  • Amoled je celkove chyba a otres, at uz je v cemkoliv.

  • > Amoled je celkove chyba a otres, at uz je v cemkoliv.
   U dvou ze tri Androidich telefonu co jsem pouzival jsem mel AMOLED. Takze mam tak 3-4 roky bezproblemove zkusenosti s AMOLEDem na stredni tride (Samsung a Lenovo).
   Takze jsem si docela jisty, ze spis Vami napsane je „celkove chyba a otres“…

  • Ja nevím…mě v MotoX2014 tedy vyhovuje.
   Ano vím že se určité části kde je něco trvale/staticky zobrazeno, opotřebují tedy vypálí, ale při běžném používání to nemám šanci postřehnout.
   AMOLED beru jako spotřebku, má svoji životnost ale dřív vyměním mobil, než on odejde do věčných lovišt, respektive křemíkového nebe, nebo se na něj nebude dát koukat.

 2. Vonsmalhausen

  Zase vsadili na LG a zas špatně stejně jako u Nexusu 5x :D

 3. No s tým displejom je to také zvláštne…čo sa týka napr. V30 tak užívatelia na XDA píšu že displej nemá žiadne vady, a to sa začal predávať skorej ako Pixel 2 XL…Pritom 2 XL má horší displej ako V30?! Je to zvláštne…Žeby LG dával horší displej do Pixelu a lepší si nechával pre svoj V30?

  • Sami to dělat nebudou, pokud si to ale v rámci uspor/vyššího zisku z prodaného kusu přeje google, proč by mu nevyhověli ne?

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).