HTC U11+ byl původně vyvíjen jako Pixel 2 XL, Google si jej ale nakonec nechal vyrobit od LG

Společnost HTC včera představila nový smartphone nazvaný U11+ (více informací), který nově tvoří vrchol portfolia tchajwanské značky. Příběh tohoto telefonu se ale měl psát zcela jinak.

V dubnu letošního roku se spekulovalo, že Google v letošním roce představí hned tři smartphony Pixel, neboť se na oficiálním webu Android Open Source Projectu (AOSP) objevily tři nové kódové názvy chystaných zařízení – Walleye, Taimen a Muskie (více informací). Zatímco z prvních dvou jmenovaných názvů se skutečně vyklubala druhá generace Pixelů, projekt Muskie byl zrušen. Včera ale vstal z mrtvých.

Google podle informací serveru TheVerge pro letošní rok plánoval dva Pixely, přičemž oba měla vyrobit společnost HTC. Výrobu většího z nich však Google na poslední chvíli přenechal LG, údajně kvůli levnější produkci. HTC však již mělo pro tento telefon připravené komponenty, a ty využilo právě pro výrobu modelu HTC U11+. Z tohoto důvodu má představená novinka odlišný design od svých předchůdců, zejména užší a vyšší displej a čtečku otisků prstů na zadní straně.

Redaktoři serveru Engadget se na tuto skutečnost zeptali na tiskové konferenci přímo prezidenta HTC Chialina Changa. Ten označil položenou otázku za příliš těžkou a po delší odmlce odvětil, že nemůže komentovat produkty společnosti Google. Je tedy vysoce pravděpodobné, že smartphone HTC U11+ měl původně přijít s odlišným designem zad, na němž by se skvělo logo Google. Po problémech skutečného Pixelu 2 XL si možná v Google trhají vlasy, že nakonec zvolili řešení od LG.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTmania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Kapitoly článku