Domů » Bleskovky » HTC U11 Plus na prvních renderech. Benchmarky potvrzují širokoúhlý displej a Oreo

HTC U11 Plus na prvních renderech. Benchmarky potvrzují širokoúhlý displej a Oreo

Společnost HTC ještě letos před vánoci představí nový vlajkový smartphone, který s největší pravděpodobností ponese název U11 Plus. Připravovaná novinka má poprvé v případě tchajwanského výrobce přinést tenké rámečky a displej s poměrem 18:9, aby dohnala konkurenci. Jak bude zřejmě HTC U11 Plus vypadat, odhaluje známý designér @onleaks na svých neoficiálních 3D renderech založených na dosavadních únicích.

Bohužel o bezrámečkovém designu v pravém slova smyslu se nejedná. Tenčí je pouze brada, do které se oproti modelu HTC U11 nevejde čtečka otisků prstů, a tak musela být přesunuta na záda pod čočku hlavního fotoaparátu. Telefon má mít skleněná záda opatřená speciální vrstvou měnící barvu podle úhlu naklonění, kterou HTC nazývá Liquid Surface.

Fyzické rozměry telefonu mají být 158,2 x 74,6 x 9,1 mm, očekávat máme voděodolnost s certifikací IP68 a funkci Edge Sense pro ovládání telefonu mačkáním boků. Další výbavu příštího vlajkového HTC (kódové označení 2Q4D1) odhalují benchmarky GeekBench a GFXBench.

EXCLUSIVE: HTC U11 Plus Leaked 360 Degree Renders

HTC U11 Plus má dostat 6″ displej s rozlišením 1 440 × 2 880 pixelů, což znamená poměr stran 2:1. Pohonnou jednotkou má být Qualcomm Snapdragon 835 s osmi jádry Kryo 280 a grafickým čipem Adreno 540. Oba benchmarky odhalují paměťovou variantu se 4 GB RAM a 64GB úložištěm, spekuluje se však i o lepší verzi s 6 GB RAM a 128GB pamětí. Telefon má dostat 12Mpx fotoaparát vzadu a 8Mpx selfie kamerku vpředu. Akumulátor má mít kapacitu 4 000 mAh, operačním systémem bude podle benchmarku Android 8.0 Oreo.

Premiéra HTC U11 Plus je naplánována na 2. listopadu, společně s ním by měl přijít odlehčený model U11 Life (více informací).

Máme kompletní parametry HTC U11 Life. Mačkání boků chybět nebude

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).