Domů » Bleskovky » HTC U11 Plus v čínské certifikaci: odhalen vzhled i poslední neznámé parametry

HTC U11 Plus v čínské certifikaci: odhalen vzhled i poslední neznámé parametry

Společnost HTC připravuje nový vlajkový smartphone, který ponese jméno U11 Plus. V uplynulém týdnu se o tomto telefonu objevila spousta střípků včetně prvních neoficiálních renderů (více informací), nyní se můžeme poprvé podívat na skutečný vzhled chystaného smartphonu.

Odhalila jej databáze čínské certifikační autority TENAA, bohužel kvůli zhasnutému displeji není příliš patrné, jak velká část ve skutečnosti patří samotnému zobrazovači. Zvýšení jasu u obrázku však naznačuje, že se u horní strany dočkáme ostrých rohů displeje a poměrně standardně širokého čela se vším, co do něj patří; naopak dole bude displej sahat až k okrajům a bude v rozích zaoblený.

Parametry displeje a další hodnoty včera odhalil @evleaks – dočkáme se 6″ LCD panelu s rozlišením WQHD+ (1 440 × 2 960 px), a tedy jemností 538 ppi. Díky tenké bradě bude čtečka otisků prstů umístěna na skleněných zádech, kde jí bude dělat přítomnost hlavní fotoaparát s jednou čočkou a duální LED. Ten bude mít rozlišení 12 Mpx a světelnost f/1.7, čelní kamerka pak dostane rozlišení 8 Mpx.

HTC U11 Plus bude pohánět Qualcomm Snapdragon 835, kapacita operační paměti a úložiště bude velká podle vybrané varianty – 4 / 64 nebo 6 / 128 GB. Telefon bude brát energii z akumulátoru o kapacitě 3 930 mAh, o jehož dobíjení se postará USB-C konektor a technologie Quick Charge 3.0. Chystaná novinka bude voděodolná podle certifikace IP68 a dostane do vínku funkce Boom Sound a Edge Sense. HTC U11 Plus má dorazit s Androidem 8.0 Oreo, na který se na přelomu listopadu a prosince může těšit i HTC U11.

Datum představení neznámé

Počítalo se, že HTC představí svoji vlajkovou novinku 2. listopadu, kdy má naplánovanou tiskovou konferenci. Podle @evleaks je ale listopadová akce určena pouze pro odlehčený model U11 Life.

https://twitter.com/evleaks/status/921835321167368192

Ten má nabídnout výbavu střední třídy postavenou na Snapdragonu 630, avšak cizí mu nemá být ani voděodolnost, Edge Sense či Boom Sound. Zamrzí snad jen velmi široké rámečky nad a pod displejem.

Kdy tedy bude představen vlajkový model U11 Plus je v tuto chvíli nejisté, HTC by se nicméně mělo snažit přivést jej na trh ještě před Vánoci, kdy jsou prodeje smartphonů nejsilnější.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

2 komentářů

  1. Dělat (někomu) přítomnost je opravdu netypický obrat. Autor měl patrně na „dělat (někomu) společnost“. ;)

    • Chybka se mi tam taky vloudila. Měl jsem totiž na mysli, že autor MĚL patrně na mysli. :)

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).