Domů » Bleskovky » HTC U Play oficiálně: lesklá střední třída se dvěma 16Mpx fotoaparáty

HTC U Play oficiálně: lesklá střední třída se dvěma 16Mpx fotoaparáty

Kromě vlajkového modelu HTC U Ultra (více informací) představila tchajwanská společnost menší a o něco skromněji vybavený model U Play. Se svým větším sourozencem sdílí zejména vzhled zaoblených zad z lesklého skla, které odráží světlo dopadající z mnoha úhlů.

htc-u-play

Podobu bychom mohli hledat i na čelní straně, byť sekundární displej musíme pro tentokráte oželet. Pod 5,2palcovým Full HD zobrazovačem najdeme stejnou konfiguraci tlačítek tvořenou dvěma senzory, a středovým tlačítkem s integrovanou čtečkou otisků prstů.

Tip: Kompletní specifikace HTC U Play najdete v našem katalogu. Zde si můžete prohlédnout srovnání parametrů s HTC U Ultra a HTC 10.

Nad displejem se nachází čočka 16Mpx čelní kamerky s technologií UltraPixel a světelností f/2.0, hlavní fotoaparát na zádech se pyšní navlas stejnými parametry a navrch přihazuje optickou stabilizaci, fázové ostření a dvoutónovou LED. Z obou snímačů získáte video maximálně ve Full HD rozlišení.

HTC U Play. Made for the playful U

Pod kapotou telefonu tepe čipset MediaTek Helio P10 podpořený 3 nebo 4 GB operační paměti. V závislosti na její velikosti získáte pro svá data buď 32, nebo 64 GB, v obou případech je však možné rozšíření paměťovou kartou. Telefon podporuje všechny u nás podporované frekvence LTE, na vybraných trzích bude navíc nabízen i ve variantě dual SIM. Kromě sítí operátorů si můžete užít bezdrátové konektivity v podobě Wi-Fi 802.11ac, Bluetooth 4.2 a NFC.

htc-u-play-blue
HTC U Play (zdroj fotografií: AndroidCentral.com)

Jediné kabelové spojení se světem zajišťuje USB-C konektor pracující s certifikací USB 2.0. Ten obstarává i nabíjení akumulátoru s kapacitou 2 500 mAh, podporováno je i rychlé nabíjení 5V/2A nabíječkou. Milovníky hudby zklame absence technologie BoomSound, i 3,5mm jacku na sluchátka.

HTC U Play má rozměry 145,99 × 72,9 × 3,5 – 7,99 mm a hmotnost 145 gramů, operačním systémem telefonu je bohužel starší Android 6.0 Marshmallow vybavený nadstavbou HTC Sense Companion.

Smartphone HTC U Play bude nabízen v modré, růžové, bílé a černé barevné variantě. Telefon se na českém trhu objeví v druhé polovině března za cenu 13 495 korun.

 

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

6 komentářů

  1. Tak kolik si tak řekne HTC za výběhový 28nm SoC od MTK…:)

    • Smartphone HTC U Play bude nabízen v modré, růžové, bílé a černé barevné variantě. Telefon se na českém trhu objeví v druhé polovině března za cenu 13 495 korun.

    • Hmm, začínám mít pocit, že nadcházející hiend modely budou bez skrupulí startovat nad 20k….

    • Tohle je fakt na palici. HTC umí hezké telefony, ale ničím nijak zvlášť neoslní a jediné, co si u nich člověk zapamatuje, je prostě přemrštěná cena. Toto za 14 bych nekoupil ani na lécích, ale telefon se mi líbí, přestože ten lesklý povrch je hrozně nepraktický. Vždyť taková Huawei P8 se prodává za 9 nebo kolik a to má stále pořádný HW. Toto je horší telefon a je mnohem dražší. HTC žije 3 roky nazpět, řekl bych.

    • Střední třída bratrů za 13.5k manažeři pořád chodí na velkou do kina, htc není v pozici kdy by si mohli diktovat tyhle ceny.

  2. No ono jak se tak zrovna koukám, tak stejná pam. karta 16GB co byla vloni na podzim za 150 je teď za 220+, zdá se mi že i výpalné je vyšší, cena flash očividně jde dost nahoru (tak jako RAM). Ony ty ceny od výrobců telefonů možná nebudou úplně z plezýru…. Zdá se, že tak jako je nyní blbá doba na nákupy RAMek do PC je asi stejně blbá doba na mobily s novým naceněním nákladů….

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).