Domů » Bleskovky » HTC U: nový způsob ovládání i voděodolné tělo. Známe datum představení

HTC U: nový způsob ovládání i voděodolné tělo. Známe datum představení

Společnost HTC dnes konečně oznámila termín představení svého vlajkového smartphonu HTC U, který doplní modely U Ultra a U Play z letošního ledna. Premiéra se odehraje za necelý měsíc, 16. května, v 8:00 středoevropského letního času. Na stránkách HTC je možné přihlásit se ke sledování živého přenosu tiskové konference.

HTC U bude netradiční smartphone, po mnoha letech dá HTC u své vlajkové lodi sbohem bytelnému kovovému tělu, a po vzoru modelů U Ultra a U Play jej zabalí do skla, přičemž kovový zůstane pouze rám po obvodu. Ten však bude velmi speciální – z části bude tvořen dotykovými ploškami, které bude možné tisknout nebo provádět různá gesta. Toto ovládání se má jmenovat Edge Sense a má najít uplatnění napříč celým systémovým prostředím. Jak bude celá věc fungovat, se můžete dočíst v našem předchozím článku.

HTC U: známe kompletní výbavu a veškeré schopnosti beztlačítkového ovládání

HTC U má mít výtečnou hardwarovou výbavu v čele s čipsetem Qualcomm Snapdragon 835. Telefon údajně dostane 5,5″ WQHD displej a spekuluje se také o voděodolnosti podle normy IP57 a funkci dual SIM. Bohužel podle posledních trendů nemá novinka dostat 3,5mm jack, kabelové spojení se světem má obstarat pouze USB-C.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

4 komentářů

  1. Dalsi pokus HTC, ktery jak vsichni vime bude zase zbytecny a prodelecny :-D

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).