HTC U 11 pózuje v červené barvě na nových 3D renderech

Společnost HTC tento měsíc představí svůj nový vlajkový smartphone pro tento rok, model U 11. Ten nabídne výkonný hardware, neotřelé ovládání tisknutím stran a také přitažlivý design. Jak bude novinka zřejmě vypadat, odhalují tyto neoficiální rendery od @OnLeaks a 91Mobiles.

Očekávejme lesklá záda, podobně jako v případě HTC U Play a U Ultra, která budou svírat kovový rámeček. V něm se mají stále nacházet hardwarová tlačítka pro změnu hlasitosti a zapnutí/vypnutí/zamknutí telefonu, dotykové plošky pro nový způsob ovládání tak budou patrně umístěny pouze při spodní straně zařízení. Po vzoru prvních „účkových“ vlaštovek bude novince chybět 3,5mm jack, jediné kabelové spojení obstará port USB-C.

Pohled na čelní stranu telefonu také dává tušit, že v HTC ještě nenajeli na vlnu bezrámečkového designu. Očekávejme tedy standardní vzhled se čtečkou otisků prstů umístěnou pod displejem, který má mít úhlopříčku 5,45″ a jemně zaoblené hrany.

Telefon bude pohánět čipset Qualcomm Snapdragon 835 opřený o 4 nebo 6 GB RAM, fotoaparáty si mají vysloužit rozlišení 12 a 16 Mpx ve prospěch toho předního. K představení HTC U 11 dojde 16. května.Nepřehlédněte

Tisknout, svírat, mačkat: upoutávka na HTC U 11 vyzdvihuje nový způsob ovládání

Autor článku
Jakub Karásek
Příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých smartphonů.

Kapitoly článku