TOPlist

HTC Trophy: Nový render a upřesnění hardwarových parametrů

 Na začátku prosince se na internet dostala interní prezentace HTC, která obsahovala informace o třech chystaných Windows Mobile komunikátorech, které by se měly objevit na trhu někdy během první poloviny roku 2010. Očekává se, že HTC modely Photon, Trophy a Tera představí na Mobile World Congressu v Barceloně, odkud budete moci sledovat živé zpravodajství. Server MSmobiles.com nyní zveřejnil nový render HTC Trophy a upřesněna byla také specifikace. Těšit se můžeme na 3″ VGA displej, hardwarovou klávesnici a 600 MHz procesor od Qualcommu.

Po zveřejnění článku o HTC Trophy na MSmobiles se v komentářích objevila informace, že nový render je pouze prací šikovného fanouška, který jej vystavil na Xda-developers. Při tvorbě se prý inspiroval některými prvky z komunikátoru HTC Snap, ale pokud si porovnáte starší obrázek HTC Trophy z prosince, tak musíte uznat, že render má hodně blízko k realitě. Telefon dostane do vínku operační systém Windows Mobile 6.5, i když vzhledem k přítomnosti kapacitní VGA displeje s úhlopříčkou 3.0″ je docela možné, že při uvedení na trh bude obsahovat novější Windows Mobile 6.6. Základem bude opět čipová sada od společnosti Qualcomm MSM7227 s 600 MHz procesorem; Snapdragon se tedy v tomhle případě nekoná. K dispozici bude dále 512 MB vnitřní paměti Flash ROM a 256 MB RAM. To by pro normální používání mělo naprosto dostačovat, uživatelská paměť pak samozřejmě půjde rozšířit pomocí microSD karet, a to až na kapacitu 32 GB.

Telefonovat bude možné jak přes čtyřpásmový GSM modul, tak samozřejmě také přes 3G sítě (UMTS/HSDPA). Datové přenosy bude možné využít až do teoretické rychlosti 7.2 Mbps (download). Součástí čipové sady je také bezdrátový modul Wi-Fi 802.11 b/g a Bluetooth ve verzi 2.1 s EDR a A2DP. K dispozici dále bude navigační čip (20 kanálů) s funkcí AGPS. Z další výbavy rozhodně stojí za zmínku FM rádio, 5 MPx fotoaparát s automatickým ostřením, 3,5 mm výstup na sluchátka, microUSB konektor a v systému pak nesmí chybět rozhraní HTC Sense. O přísun energie se postará Li-Ion baterie s kapacitou 1400 mAh. Údaje o hmotnosti zatím neznáme, rozměry už ale ano – 119 × 58.4 × 11 milimetrů.

-

Hardwarové parametry
Operační systém: Windows Mobile 6.5/6.6
Displej: kapacitní, VGA(480×640 px), 65 536 barev, úhlopříčka 3,0 palce
Procesor: Qualcomm MSM 7227, 600 MHz
Rozměry: 119 × 58.4 × 11 mm
Paměť: 512 MB ROM, 256 MB RAM, slot na microSDHC karty
Podporované sítě: GSM (850/900/1800/1900 MHz), GPRS a EDGE třídy 12, UMTS/HSDPA (900/2100 MHz), upload 2 Mbps, download 7.2 Mbps
Datové funkce: Wi-Fi 802.11 b/g, Bluetooth 2.1 (EDR, A2DP), microUSB (USB 2.0)
GPS: integrovaná, 20 kanálů, AGPS
Digitální fotoaparát: 5 MPx, automatické ostření, záznam videa
Baterie: Li-Ion 1 400 mAh
Další informace: FM rádio, 3,5 mm jack, HTC Sense, hardwarová klávesnice, rolovací kolečko pod displejem (nepotvrzeno)
– mějte prosím na paměti, že hardwarové parametry nemusejí být finální a po oficiálním představení se mohou změnit.

- -
Uniklá prezentace a první zmínka o HTC Trophy

Starší zprávy hovoří o tom, že by HTC Trophy mohl být na trhu dostupný v průběhu května letošního roku. Pokud ale bude představen už na Mobile World Congressu, tak je docela možné, že se dočkáme podstatně dříve. Velkým lákadlem bude určitě vlastní QWERTY klávesnice umístěná přímo pod displejem. Tento typ konstrukce se totiž v poslední době stává velmi oblíbeným, takže pokud Trophy přijde se zajímavou cenou, mohl by mýt šanci na rychlé rozšíření mezi uživatele. I když řada z nich mu pravděpodobně neodpustí kapacitní displej a z toho vycházející absenci stylusu.

Zdroje: MSmobiles, Xda-developers

Autor článku Jiří Hrma
Jiří Hrma
Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytré domácnosti, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

Kapitoly článku