HTC Touch Pro: Druhý videopohled (internet, video, pohybový senzor, fotoaparát)

HTC Touch Pro: Druhý videopohled s mluveným komentářem (internet, video, pohybový senzor, fotoaparát)V druhém videopohledu na komunikátor HTC Touch Pro se podíváme do nabídek operačního systému, projdeme si nastavení a netradiční konfigurační nástroje, vyzkoušíme internetový prohlížeč Opera Mobile 9.5 a klienta pro streamování videa ze serveru YouTube. Raphaelovi opravdu nic nedarujeme, a proto jsme jej dále otestovali při přehrávání DivX videa v rozlišení 640×480px, na závěr si vyzkoušíme fotoaparát a senzorovou hru Teeter. To vše pouze v našem videopohledu!

Videopohled na HTC Touch Pro

Tip: Prohlédněte si také náš předchozí videopohled, ve kterém vás s Raphaelem podrobně seznámíme. Další zajímavé informace se rovněž dočtete v tomto preview. A na jaké videopohledy se můžete těšit příště? Proklepneme si například očekávaný multimediální komunikátor E-TEN glofiish V900 a nabušeného pracanta HTC X7510 Advantage.

Za zapůjčení přístroje k testu děkuji společnosti Sunnysoft s.r.o., v jejímž internetovém obchodě si tuto novinku můžete zakoupit.

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytrých zařízení, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů. Máte zájem o spolupráci? Ozvěte se na redakce@smartmania.cz.

14 komentářů

 1. Jiří Hrma (neregistrovaný)

  Dobrý den, nebydlím v místech s pokrytím sítí třetí generace (v ČR je to bohužel s UMTS/HSDPA dost bídné), pro připojení na internet jsem využíval sdíleného internetu z počítače přes Bluetooth synchronizaci.

 2. Jiří Hrma (neregistrovaný)

  V některých nabídkách telefon skutečně chvíli pracuje, například je to vidět hned v úvodu videa, kdy dojde k překlopení displeje po vysunutí klávesnice. Než se mi pak povedlo překliknout do nabídky System, telefon chvíli nereagoval. Subjektivně se ale jedná o rychlé zařízení a já jsem s ním nadmíru spokojený. Zmíněný Samsung jsem neměl k dispozici, proto nemohu porovnat.

 3. X46X (neregistrovaný)

  Tyhlencty videa to je fakt paráda, jen tak dál..

 4. jacek (neregistrovaný)

  Velmi hezky zpacováno Jiří, pokračujte ve videopohledech dál,lepší jak psaný text. Už jsem si HTC TP hrál, musím říci, že mě dostává, kdyby tak protáhli display, až na místo senzorových tlačítek……mnooo, to by byla paráda.

 5. Jiří Hrma (neregistrovaný)

  tslany: Opět velice inteligentní komentář, to se vážně nezkoušel

 6. tslany (neregistrovaný)

  zkoušel si tam pustit SG: Atlantis s extérníma titulkama? Zajímalo by mě to, protože bez toho nemužu žít

 7. bendysss (neregistrovaný)

  Nezbývá mi než souhlasit..Jen tak dál!!!tohle je to co všichni smartmaniaci potřebujem!!!Kvalitní videa, kvalitní komentář a v neposlední řadě kvalitní zařízení..perfektní..

 8. Standa (neregistrovaný)

  Čau Jiří, prosím tě, jaký mělo to video datový tok?
  Jinak dobrý film, tento styl humoru mám rád …

 9. Jiří Hrma (neregistrovaný)

  Dobrý den, Touch Pro se při nabíjení či surfování přes wi-fi zahřívá o poznání méně, než Diamond, s Kaiserem zkušenosti nemám.
  K otázce, s čím se mi lépe pracovalo, zda s Diamondem nebo Raphaelem: Již několik měsíců, vlastně už od předprodukčních vzorků, jsem používal Diamonda a brandovaného Compacta IV, v tomto směru si mě ale více získala právě verze od T-Mobilu díky přívětivějšímu provedení krytu (zadní strana není lesklá a plastická). Pokud mám srovnat Raphaela a Diamonda, tak díky kompaktnosti bych asi volil druhý jmenovaný, jelikož se bezpečně vejde do každé kapsy a při přenášení o něm téměř nevím, nicméně já mám slabost pro zařízení s výsuvnou klávesnicí, jelikož ji dost často využívám – proto pokud víte, že až tak často texty či e-maily psát nebudete, pak bych volil Diamonda/Compacta IV, pokud ale klávesnici opravdu využijete, pak bych sáhl po Raphaelovi, tak či onak, oba dva jsou výborné komunikátory.
  České znaky by na HW klávesnici (snad) měly jít vkládat přes tlačítko Fn, nicméně vše se dozvíme až po uvedení lokalizovaných kusů.
  Standa: Datový tok prezentovaného filmu byl cca 1250kbps (obraz i zvuk) při 25 FPS. Přesné rozlišení videa bylo 635×420px.
  (editováno, v původním komentáři jsem se upsal u datového toku – díky anonymnímu čtenáři za upozornění)

 10. Jiří Hrma (neregistrovaný)

  Další videopohled s Touchem Pro už neplánuji, testovací kus už nemám k dispozici. Česká verze Raphaela by měla na náš trh dorazit ke konci září, ale raději bych ten termín bral s rezervou, klidně se to může změnit.
  O GPS jsem se zmiňoval v prvním videu, šlape velice dobře a fixace pozice je otázkou několika málo vteřin, i když v městské zástavbě je to o něco horší.

 11. Jiří Hrma (neregistrovaný)

  telefon podporuje pam. karty standardu SDHC, zakoupit lze nyní kartu o maximální velikosti 8 GB, později (až budou na trhu) v telefonu budou fungovat i 12 GB či 16 GB karty.

 12. Jiří Hrma (neregistrovaný)

  Odpovědi na předchozí komentář/dotaz:
  Ofice je součástí WM a nic tedy není potřeba dokupovat.
  České znaky přes klávesu FN na HW klávesnici zatím psát nejde (přes SW ano, případně lze dohrát český xT9 slovník – fórum, a ten pak našeptává cz slova i při psaní na hw klávesnici), uvidíme, zda se to změní s vydáním oficiální lokalizace.

 13. Jiří Hrma (neregistrovaný)

  SMS Grátis: Mrkni sem
  http://smartmania.cz/forum/viewtopic.php?t=5065
  Mě se SMS Grátis na WM podařilo rozjet, alespoň starší verze, ty novější jsem už pak nezkoušel, ale pokud si stáhneš správný emulátor a vše dobře nastavíš, tak to snad bude fungovat i s aktuální verzí, ale ověřené to nemám. Nicméně ta instalace není zrovna nejjednodušší, na podporovaných telefonech je to o něčem jiném

 14. Jiří Hrma (neregistrovaný)

  Ano, tenhle problém s českými znaky na HW klávesnici se řešil už na fóru, kam patří i tyto technické dotazy. V komentářích pod články se snadno ztratí.

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *